مالکی: نبرد با تکفیری‌ها بی فایده است، زیرا ..

مالکی: نبرد با تکفیری‌ها بی فایده است، زیرا ..
يکشنبه 25 مرداد 1394 - 08:53

معاون رئیس جمهور عراق نبرد با گروه های تکفیری را به دلیل حمایت همه جانبه عربستان از آنها بی فایده دانست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "نوری مالکی" تأکید کرد: همه تلاشهای نظامی، سیاسی و یا رسانه‌ای برای نابود کردن گروه‌های تکفیری - تروریستی بی‌فایده است، زیرا (گروه‌های تروریستی) القاعده، طالبان، الشباب، بوکوحرام، النصره، داعش، انصارالاسلام، انصار الشریعه، جیش الصحابه و دیگر گروه‌های مشابه آنها همگی زاییده وهابیت هستند؛ تفکری که از نظر عقیدتی، مالی و اطلاعاتی در عربستان سعودی به وجود آمده است.
مالکی روز شنبه در مراسم افتتاحیه ششمین مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در تهران گفت: اختلاف وهابیت با پیروان مکتب اهل بیت (ع) سیاسی نیست، بلکه این اختلاف وجودی است، و نابود کردن پیروان اهل بیت (ع) یک ایدئولوژی ثابت نزد وهابیت است و در عمق تفکرات آن جای دارد.
دبیرکل "حزب الدعوه" عراق خاطرنشان کرد: از زمان سقوط رژیم طایفه‌ای و تروریستی سابق در عراق، این تصمیم گرفته شد که این کشور به نقطه‌ای برای شروع طرح طایفه‌ای تخریب و نابودی منطقه تبدیل شود؛ طرحی که استکبار جهانی و منطقه‌ای آن را پایه‌ریزی کرده و با کمک ابزارهای محلی عراقی و غیر عراقی مانند نظام‌ها و گروه‌های نژادپرست و در رأس آنان عربستان سعودی – پایگاه عقیدتی وهابیت – و رژیم صهیونیستی – پایگاه عقیدتی صهیونیسم- به عنوان دو طرف حامی تروریسم آن را اجرا می کنند.
مالکی اظهار داشت: هر گونه تلاش برای نزدیک شدن به این عقیده (وهابیت) و یا تأثیرگذاری بر آن توهم و تلف کردن وقت است.
نخست وزیر سابق عراق گفت: تنها راه حل برای متوقف کردن وهابیت و کاهش گسترش شر آن، تلاش جدی برای تحریم و محدود کردن آن در دنیا از راه های قانونی، سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای است.
مالکی همچنین گفت: کسی که فکر کند می‌توان با رژیم اسرائیل همزیستی کرد به شدت در اشتباه است. طرح این رژیم نابودی دیگری است؛ این رژیم ما را هدف قرار داده است حتی اگر در قبال آن سکوت و یا به آن پشت کنیم. باید خطر وجودی صهیونیسم را به همان روش مقابله با خطر وجودی وهابیت، برطرف کنیم.

پربیننده ترین خبرها