نخستین تصاویر از موشک نقطه زن فاتح 313

شنبه 31 مرداد 1394 - 11:09

موشک نقطه زن فاتح 313 روز شنبه با حضور رییس جمهور کشورمان در سازمان هوا فضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، فاتح 313 جمهوری اسلامی ایران را در جمع انگشت شمار کشورهای صاحب موشک های سوخت جامد مرکب نقطه زن با برد 500 کیلومتر قرار داد.
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری تأکید کرد که موشک نقطه زن فاتح 313 که امروز همزمان با 31 مرداد؛ روز صنعت دفاعی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رونمایی شد توسط دانشمندان، محققان و متخصصان افتخارآفرین سازمان صنایع هوا فضای وزارت دفاع و با بهره گیری از توانمندی های داخلی و فناوری بومی طراحی و ساخته شده است.
در طراحی موشک فاتح 313 که نوع جدیدی از موشک های سری فاتح به شمار می رود علاوه بر سبک سازی بدنه آن، نسل پیشرفته ای از پیشران های سوخت جامع مرکب و سنسور که با دانش بومی طراحی شده ،در آن بکار گرفته شده است.
در آزمایش پروازی انجام شده، توانمندی سیستم های جدید بومی، نصب شده در اصابت به هدف به اثبات رسیده است. با توجه به آزمایش موفق فاتح 313، تولید انبوه این محصول در دستور کار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفته است.

 

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها