مخالف سوری: داعش بزرگترین خطر است

مخالف سوری: داعش بزرگترین خطر است
دوشنبه 2 شهريور 1394 - 18:41

العالم - رئیس شورای هماهنگی مخالفان سوریه با بیان این که روسیه و آمریکا بر ضرورت دستیابی به یک راه حل برای بحران سوریه تاکید دارند، گفت: هر دو طرف به این نتیجه رسیده‌اند که در حال حاضر بزرگترین خطر موجود در سوریه، تشکیلات تروریستی داعش است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم،  "حسن عبدالعظیم" با اعتراف بر این که حاکم شدن هرج و مرج و خشونت در سوریه به ضرر همه است در نتیجه باید راه حلی سیاسی برای حل بحران سوریه یافت، افزود: روسیه و ایالات متحده آمریکا بر ضرورت دستیابی به یک راه حل برای بحران سوریه تا پایان سال جاری تاکید دارند و جدیت این دو کشور امکان غلبه بر سایر موانع موجود را میسر می کند.

خبرگزاری فلسطین آزاد به نقل از این مخالف سوری نوشت: پیش از نشست ژنو 3 تلاش هایی در جریان است تا در سطح سوریه، عربی، منطقه ای و بین المللی تفاهم هایی حاصل شود و طرفهای عربی، منطقه ای و بین المللی دخیل در بحران سوریه باید پیش از این نشست به تفاهم برسند و محل عزیمت این تفاهم، باید اصل مقابله با داعش و هرج و مرج و خشونت در منطقه باشد.

وی اضافه کرد: هیات نشست قاهره که به دنبال گردهمایی اخیر مخالفان دولت سوریه در این شهر تشکیل شد، درحال رایزنی و انجام دیدارهایی جداگانه با طرفهای مختلف دخیل در این بحران است تا به تفاهم مورد نظر برسد و قرار است مخالفان پیش از نشست ژنو 3، نشست مشترکی داشته باشند و در این نشست میزبان تنها گروههایی که در قاهره حضور داشتند نخواهد بود، بلکه تلاش می کنیم همه مخالفان را به آن دعوت کنیم؛ نشست هایی هم در مسکو و وین برگزار می شود تا پیش از ژنو 3، به تفاهم همه جانبه بین گروه های مختلف دست یابیم.

بحران سوریه از اسفند ماه سال 1389 و با حمایت همه جانبه کشورهای آمریکا، عربستان، ترکیه، قطر و رژیم صهیونیستی آغاز شده و تاکنون موجب آوارگی نزدیک به یازده میلیون و نیم نفر از شهروندان بی گناه سوریه و همچنین کشته شدن حدود سیصد هزار نفر دیگر شده است.

یکی از مسایل و بازخوردهایی که دشمنان مردم سوریه با آن مواجه هستند ایجاد و تشکیل گروه های تروریستی در این کشور از جمله داعش و النصره می باشد که با گذشت زمان و افشا شدن چهره تکفیری - تروریستی آنها، می رود که آتش این فتنه دامن کشورهای ایجاد کننده این گروه های تروریستی را بگیرد.

از این رو مخالفان سوریه به ویژه کشورهای حامی تروریست ها به دنبال راه چاره ای برای در امان ماندن از اقدامات گروه های تروریستی در حال جنگ در سوریه می گردند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها