صنعا امن است؛ تلفات سنگین متجاوزان در میدان نبرد

صنعا امن است؛ تلفات سنگین متجاوزان در میدان نبرد
سه شنبه 3 شهريور 1394 - 16:47

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در مصاحبه با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم با اشاره به تلفات سنگین متجاوزان به یمن اعلام کرد: هم اکنون صنعا در امنیت کامل به سر می‌برد

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ،  «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن  در مصاحبه با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم از ملت و رهبر ایران برای اعلام همبستگی با مردم یمن تشکر کرد و گفت: از ایستادگی ملت و رهبر ایران در کنار ملت یمن قدردانی می‌کنیم.


وی اوضاع شهر صنعا را امن توصیف کرد و گفت:  هم اکنون صنعا در امنیت کامل به سر می‌برد. دشمن همواره میزان تلفات خود را  به طور دقیق اعلام نمی‌کند اما تلفات آنان تاکنون بسیار سنگین بوده است.


رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در گفت‌وگو با تسنیم، جنایت‌های عربستان در یمن را  "نسل کُشی" توصیف کرد و افزود: جنایت‌های آمریکا و عربستان علیه شهروندان بی‌گناه به صورت شبانه روزی ادامه دارد، محاصره و هدف قرار دادن شهروندان با سلاح‌های "نامتعارف" یک نسل کشی کامل است.
 

علی الحوثی با اعلام اینکه" سعودی‌ها هرگونه گفت‌وگو را رد کرده‌اند" گفت: سعودی‌ها گفت‌وگوهای ژنو را به شکست کشانده و با از بین بردن فرصت های رسیدن به راهکار سیاسی  بر ادامه جنگ در یمن اصرار دارند.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه به همکاری عربستان با القاعده در یمن اشاره کرد و گفت: نیروهای سعودی وارد استان "حضرموت" شده و با پشتیبانی از تروریست‌ها باعث شدند نیروهای القاعده کنترل شهر "مکلا " را در دست بگیرند.
 

پربیننده ترین خبرها