سفیر آمریکا: اردن در وضعیت جنگی قرار دارد

سفیر آمریکا: اردن در وضعیت جنگی قرار دارد
چهارشنبه 4 شهريور 1394 - 22:47

سفیر آمریکا در اردن گفت: امان در وضعیت جنگ قرار دارد و درهای مخازن سلاح و مهمات ارتش آمریکا به روی ارتش اردن باز است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، آلیس ولز در گفتگو با روزنامه الغد چاپ اردن اظهار داشت: روابط آمریکا و اردن در تمام جنبه ها به طور پیوسته در حال توسعه است

وی بر عمق روابط راهبردی میان دو کشور تاکید و خاطرنشان کرد که سال گذشته سالی تاریخی در توسعه روابط دو کشور به شمار می آید و ارزش این مشارکت را برای دو طرف آشکار کرد.

سفیر آمریکا در اردن افزود: مسوولان آمریکایی و اردنی چگونگی تسریع در روند ارسال ابزارهای نظامی به اردن ـ حتی اگر این امر به معنای استفاده از ابزارهایی از مخازن ارتش آمریکا باشد ـ و انتقال هرچه سریعتر آنها به این کشور را با توجه به نیاز اردنیها در چارچوب جنگ ضد داعش، بررسی می کنند. 

وی گفت: آمریکا به امنیت اردن و به شراکت مستحکم با آن به منظور مقابله با چالشهای امنیتی مشترک پایبند است. ارتش آمریکا برای توسعه توان نیروهای مسلح اردن و تحکیم امنیت مرزها و حمایت از عملیات حفظ صلح و تلاشها برای مبارزه با تروریسم، رابطه مستحکمی با اردن دارد. با این وجود و به دلایل امنیتی ما آمار نیروهای نظامی را اعلام نمی کنیم.

ولز در این مصاحبه به پایبندی سران آمریکا در سطح دولت و قوه قانونگذاری، به ثبات اردن و تلاش برای توسعه روابط میان دو کشور اشاره کرد. 

وی تصریح کرد که ما به توان اردن در حفظ مرزهای خود اطمینان داریم و نباید کسی به پایبندی آمریکا به امنیت اردن شک و تردید کند. ثبات اردن از منافع ملی آمریکاست.

سفیر آمریکا در اردن احتمال داد که میزان کمکهای نظامی امریکا به اردن در سال جاری به نیم میلیارد دلار برسد و افزود: در حال حاضر تلاش می شود تا اردن از صندوق آمریکایی "مشارکت برای مبارزه با تروریسم" استفاده کند تا کمک نظامی بیشتری به آن ارایه شود و "یگان واکنش سریع" توسعه یابد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها