مهمانداران قطری می‌توانند باردار شوند!

مهمانداران قطری می‌توانند باردار شوند!
پنج‌شنبه 5 شهريور 1394 - 17:14

شرکت هواپیمایی قطر "ایرویز" در پی تذکرات "سازمان بین المللی کار"، به مهمانداران خود اجازه ازدواج و باردار شدن داد!

به گزارش پایگاه خبری العالم،  شرکت هواپیمایی "قطر ایرویز" که پیشتر به دلیل اعمال تبعیض علیه زنان، توسط "سازمان بین المللی کار" محکوم شده بود، یک بند جنجالی را که بر اساس آن مهمانداران زن در صورت بارداری اخراج می شدند، از قراردادهای خود حذف کرد.

به نوشته روزنامه سعودی الحیات، سخنگوی شرکت هواپیمایی قطر با تاکید بر این که بند جنجالی مذکور در طول شش ماه گذشته اجرایی نشده است، گفت: به موجب تصمیمات جدید به مهمانداران باردار، شغل موقت در فرودگاه محول خواهد شد.

وی تصریح کرد، بند دیگری که ازدواج مهمانداران زن را ممنوع کرده بود نیز حذف شده است. پیش از این، مهمانداران این شرکت فقط با اجازه مدیریت شرکت هواپیمایی مذکور می توانستند ازدواج کنند.

سخنگوی شرکت مذکور در عین حال مدعی شد، "این شرکت به دلیل گسترش فعالیتهایش، سیاستهای خود را تغییر داده است؛ نه به دلیل نه محکوم شدن توسط سازمان بین المللی کار".

گفتنی است "سازمان بین المللی کار" زیرمجموعه سازمان ملل، شرکت هواپیمایی قطر را به دلیل اخراج مهمانداران خود پس از بارداری محکوم؛ و تاکید کرده بهانه ای که این شرکت برای توجیه اقدام خود آورده است مبنی بر حفظ سلامت مهمانداران باردار غیرقابل قبول بوده و اقدامی تبعیض آمیز و خلاف معاهده بین المللی کار است.

معاهده بین المللی کار 57 سال پیش تصویب و به امضای 179 کشور رسیده است. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها