تصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستان

تصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستان
دوشنبه 9 شهريور 1394 - 17:21

پلیس مجارستان یک خانواده مهاجر سوری را پس از وارد شدن به این کشور بازداشت کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از «انتخاب»؛ شمار پناهجویانی که به طور غیرقانونی و از مرز صربستان وارد مجارستان شدند به 3241 نفر می‌رسد که

بیشتر این مهاجران از سوریه، افغانستان و پاکستان آمده‌اند و در حدود 700 کودک نیز در میان آنها به چشم می‌خورند.

همزمان با آغاز عملی شدن طرح دولت مجارستان برای حصارکشی مرزی، تعداد مهاجران ورودی به این کشور رو به فزونی گذاشت و سیل پناهجویان به سوی نقاط نفوذپذیر این مرز روان شد. آنها با عبور از زیر سیم‌های خاردار با پای پیاده در مسیر یک راه آهن متروکه به راه می افتند تا به روستای روسکه برسند.

دولت مجارستان تعداد 2100 نیروی کمکی پلیس را برای مدیریت بیشتر مرزها به جنوب این کشور گسیل داشته است زیرا هزار نیروی پلیس که تاکنون در منطقه حاضر بوده‌اند به دلیل هجوم بی‌سابقه پناهجویان ، قادر به کنترل اوضاع نیستند.

بیشتر مهاجران خاورمیانه‌ای که قصد رسیدن به اروپا را دارند از طریق ترکیه به یونان و از آنجا به مقدونیه و صربستان می‌روند. سپس تلاش می‌کنند تا با عبور از مرز مجارستان وارد فضای اتحادیه اروپا شوند و به کشورهای پیشرفته‌تر قاره سبز به ویژه آلمان و سوئد پای بگذارند.
 

تصاویر بیشتر

تصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستانتصاویر : بازداشت خانواده سوری در مرز مجارستان

پربیننده ترین خبرها