لرزش صهیونیست‌ها از پس‌لرزه‌های اعتراف باراک!

لرزش صهیونیست‌ها از پس‌لرزه‌های اعتراف باراک!
دوشنبه 9 شهريور 1394 - 18:03

پس‌لرزه‌های "زلزله" اعترافات ایهود باراک وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در خصوص ناتوانی این رژیم در اقدام نظامی علیه ایران و رد شدن سه طرح برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران، همچنان سران این رژیم را به خود مشغول کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، گزارشگر شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت: "شبکه دو، مکالمات ضبط شده ایهود باراک را پخش کرد. در این این اظهارات باراک از عدم موافقت گابی اشکنازی رئیس وقت ستاد ارتش اسرائیل در زمینه آماده سازی ارتش برای اقدام نظامی علیه ایران خبر داد."

شبکه یک تلویزیون صهیونیستی بخشی از این گفتگو را پخش کرده بود. باراک در این گفتگو اظهار داشت: رئیس ستاد باید بگوید که توانایی اجرای این نقشه را داریم، در حالی که رئیس ستاد به ما می گوید: "می بخشید! به شما گفتم توانایی این اقدام را نداریم".

گزارشگر صهیونیست افزود: اینطور که صحبتهای باراک نشان می دهد، اشکنازی رئیس وقت ستاد ارتش اسرائیل از امضای اجرای عملیات نظامی اسرائیل علیه ایران واهمه داشت. در برهه ذخیره اورانیوم با غنای 20 درصد تنها برای ساخت یک بمب بود. اسرائیل از اینکه ایران دور از چشم جامعه جهانی به بمب اتمی دست یابد، بسیار ترسیده بود.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در همین حال اظهارات "اویگدور لیبرمن" را در این باره پخش کرد. لیبرمن گفت: به نظر من بحث هایی از این قبیل باید محرمانه بماند. گفتگوهایی از قبیل "تو خیلی پر حرفی و جدی نیستی و غیر قابل اعتمادی"؛ نباید در رسانه ها پخش شود. این مسائل باید در اتاقهای دربسته مطرح شود.

گزارشگر صهیونیست تاکید کرد؛ این انتقاد بجاست و باراک باید انتظار پخش شدن این گفتگو را می داشت. در مکالمه دیگری که از باراک منتشر شده، وی از دو وزیر یعلون و شتاینتس عضو مجموعه هشت نفری شورای وزرا که از وزرای مطرح به شمار می روند و انتظار می رفت با اقدام نظامی علیه ایران موافقت کنند، انتقاد کرده است.

وی افزود: از اظهارات باراک مشخص است که وی به طور تلمیحی و غیر مستقیم از نتانیاهو که بر اساس توافق قبلی با باراک می بایست یعلون و شتاینتس را برای اقدام نظامی علیه ایران قانع می کرد، انتقاد کرده است، زیرا بدون این دو نمی توانست رأی اکثریت را برای طرح خود در شورای وزرای اسرائیل کسب کند.

گزارشگر اسرائیلی گفت: ایهود باراک سعی کرده  از انتشار این مکالمه ضبط شده ممانعت کند، اما آنچه منتشر شد روزنه ای برای آگاهی از تصمیماتی که پشت پرده در خصوص ایران اتخاذ می شود، باز کرد.
مطمئن نیستیم موضعگیری موشه یعلون وزیر جنگ فعلی با موضعگیری باراک متفاوت باشد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی اظهارات موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را هم پخش کرد. یعلون در سخنان خود گفت: نظام ایران بدون شک دشمن شماره یک اسرائیل است.

گزارشگر صهیونیست گفت: این در حالی است که "یعلون" در کمیسیون سیاستهای خارجی و امنیتی تصریح کرده است، "باید بر اساس خودکفایی و تکیه بر قوای درونی از خود دفاع کنیم".

وی افزود: سؤالی که اینجا مطرح می شود این است که آیا رئیس کابینه همچنان در خصوص اقدام نظامی علیه ایران؛ با وجود توافق هسته ای، مصمم است یا خیر؟ اما آنچه روشن است این که اگر شرایط اجرای این طرح فراهم نبود، وی علنا این سخنان را نمی گفت؛ طرحی که اشکنازی درآن برهه در اجرای آن تردید داشت.

پربیننده ترین خبرها