کشته شدن نیروهای امنیتی ترکیه در انفجار بمب

کشته شدن نیروهای امنیتی ترکیه در انفجار بمب
دوشنبه 9 شهريور 1394 - 19:28

العالم - انفجار بمب در مسیر عبور یک گشتی مرزی ترکیه در استان شرناق به کشته شدن شماری از نیروهای امنیتی ترکیه منجر شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، رسانه های ترکیه اعلام کردند که این انفجار، به وسیله دستگاه کنترل از راه دور صورت گرفته است؛ نیروهای امنیتی کشته شده ترکیه، راهی محل کار خود در فرودگاه محلی بودند.

به نوشتۀ وبگاه روسیا الیوم، رسانه های ترکیه، حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را مسئول این عملیات می دانند، اما تا این لحظه هیچ گروهی مسئولیت این عملیات را به عهده نگرفته است.

آتش بس ترکیه و حزب کارگران کردستان، پس از عملیات تروریستی داعش در شهر سروچ در مرزهای ترکیه و سوریه و حمله هوایی ترکیه به پایگاه های حزب کارگران کردستان در شمال عراق و جنوب شرقی ترکیه در 24 ماه جولای به پایان رسید؛ دولت ترکیه، کشته شدن نیروهای امنیتی خود در عملیات داعش، را برای کشتار کردهای پ.ک.ک بهانه کرد.

هنوز آمار دقیقی از شمار کشته ها و مجروحان این حادثه منتشر نشده است.

درگیری های شدید میان پلیس و هواداران حزب کارگران کردستان در استانبول

فعالان و هواداران حزب کارگران کردستان، روز یک شنبه 30 آگوست، در منطقه غازی در استانبول، با نیروهای پلیس درگیر شدند.

فعالان جنبش انقلابی جوانان وطن که شاخۀ جوانانِ حزب کارگران کردستان است، به سمت نیروهای پلیس، کوکتل مولوتف پرتاب کردند و نیروهای پلیس نیز برای متفرق کردن آنان از گاز اشک آور استفاده کردند.
این درگیری، در واکنش به کشته شدن شماری از فعالان در درگیری نیروهای پلیس با عناصر حزب کارگران کردستان در استان های شرناق و هکاری، اتفاق افتاد.

26

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها