خیز پارلمان عراق برای تحریم "مرتبطان" با رژیم صهیونیستی

خیز پارلمان عراق برای تحریم
دوشنبه 9 شهريور 1394 - 20:26

العالم - نمایندگان پارلمان عراق با جمع‌آوری امضا، برای تحریم شخصیت ها و تشکل های سیاسی عراقی مرتبط با رژیم صیهونیستی تلاش می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، نماینده پارلمان عراق با اشاره به این که سفر برخی شخصیت های عراقی به اراضی اشغالی فلسطین و دیدار با مقامات صهیونیست خیانت به ملت عراق است، از جمع آوری 107 امضا برای تحریم شخصیت ها و تشکل های سیاسی عراقی مرتبط با رژیم صیهونیستی خبر داد.

"خلف عبدالصمد خلف" رئیس فراکسیون الدعوه پارلمان عراق، در بیانیه ای که سومریه نیوز آن را منتشر نموده، اعلام کرد: نقش مخرب رژیم صهیونیستی در منطقه علیه اعراب و مسلمانان بر هیچ یک از عراقی ها پوشیده نیست.

وی با تاکید بر آن که با وجود این حقیقت، شاهد رابطه برخی شخصیت ها و تشکل های سیاسی عراقی با رژیم غاصب اسرائیل هستیم، گفت: 107 امضا از نمایندگان پارلمان و فراکسیون های مختلف برای تحریم شخصیت ها و تشکل های مرتبط با رژیم صهیونیستی و منع آنها از شرکت در انتخابات جمع آوری شده است.

عبدالصمد با بیان این که این مساله از اصولی است که همه عراقی ها درباره آن اتفاق نظر دارند، تاکید کرد: به حاشیه راندن همه دشمنان عراق امری ضروری است.
این نماینده عراقی سفر برخی شخصیت های عراقی به اراضی اشغالی برای دیدار با صهیونیست ها را خیانت به همه عراقی ها توصیف کرد.

عراق هیچ وقت رژیم اسرائیل را به رسمیت نشناخته است و از همان ابتدای شکل گیری این رژیم در خاک فلسطین آن را رژیم صهیونیستی یا فلسطین اشغالی نامید و در دو جنگ سال های 1948 و 1973 علیه این رژیم نقش داشت.

روزنامه صهیونیستی "جروزالیم پست" سه شنبه گذشته اعلام کرد که منطقه کردستان عراق از طریق شخص ثالث از اسرائیل (رژیم صهیونیستی) کمک دریافت کرده است و تل آویو به طور جدی برای تحکیم روابط خود با کردستان عراق تلاش می کند.

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز نیز پیشتر نوشت: رژیم اسرائیل در سه ماه اخیر حدود سه چهارم نفت مورد نیاز خود را از منطقه کردستان عراق وارد کرده است.

پربیننده ترین خبرها