جنین ؛ نقطه آغاز قیام جدید علیه صهیونیست ها

جنین ؛ نقطه آغاز قیام جدید علیه صهیونیست ها
سه شنبه 10 شهريور 1394 - 08:39

العالم - یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی "حماس" گفت: رخدادهای جنین حکایت از شکل گیری یک قیام جدید در کرانه باختری دارد؛ قیامی که دامنه آن رژیم صهیونیستی و حامیان و همپیمانانش را در بر می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دکتر "صلاح بردویل" در مصاحبه با مرکز اطلاع رسانی فلسطین تصریح کرد:« حمله اشغالگران صهیونیست به جنین درنده خویی رژیم اشغالگر قدس و تلاش آن برای سرکوب تمامی شیوه های مقاومت را به تصویر می کشد.» 

وی خاطرنشان ساخت: اقدامات سرکوبگرانه رژیم اشغالگر قدس از همکاری امنیتی میان این رژیم و تشکیلات خودگردان فلسطین پرده برداشت، همکاری که به رغم آن همه تجاوزات صهیونیست ها همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: دشمن صهیونیستی در جهت سرکوب مقاومت در کرانه باختری اشغالی؛ به ویژه در شهر جنین و اردوگاه پایداری آن تلاش می کند.

بردویل یادآور شد: مقاومت سلحشورانه فلسطینیان همچنان ادامه دارد، این مقاومت بار دیگر در جنین، نابلس، الخلیل و رام الله کلید خواهد خورد.

درگیری های شدید اخیر میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در اردوگاه جنین منجر به زخمی شدن ۵ فلسطینی و یک نظامی صهیونیست شد.

یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین منجر به وقوع درگیری های شدید میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در این اردوگاه واقع در کرانه باختری شد.

درگیری هایی که در این اردوگاه رخ داده است خشن ترین درگیری ها طی سال های گذشته توصیف شده است.

منابع خبری فلسطین اعلام کردند هدف از یورش به اردوگاه جنین تعقیب و بازداشت «بسام السعدی» از رهبران برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین بوده است که نظامیان صهیونیست از سالها پیش وی را تحت تعقیب قرار داده بودند.

نظامیان صهیونیست برغم یورش گسترده نتوانستند این رهبر جهاد اسلامی را بازداشت کنند و او در سلامت کامل به سر می برد.

به نوشته پایگاه صهیونیستی «روتر نت» یک نظامی اسرائیلی در نزدیکی پست بازرسی واقع در نزدیکی جنین در اثر شلیک گلوله به شدت زخمی شد.

گفتنی است مسئولان صهیونیست ۴ فوریه ۲۰۱۳ بسام السعدی اسیر فلسطینی و از رهبران برجسته جهاد اسلامی فلسطین را بعد از ده ها سال اسارت آزاد کردند.

درهمین حال گزارش روز سه شنبه خبرنگار شبکه العالم حاکیست نیروهای اشغالگر اسرائیلی اردوگاه جنین را به طور کامل محاصره کرده اند و اجازه نمی دهند کادرهای پزشکی وارد این اردوگاه شوند.

همچنین صدای انفجارهایی از درون اردوگاه پناهندگان جنین شنیده شده است و از تداوم اقدام اسرائیلی ها برای بازداشت فلسطینی ها سخن به میان می رود.

پربیننده ترین خبرها