میثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویر

میثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویر
سه شنبه 10 شهريور 1394 - 09:56

زنان هندو مانند سال‌های گذشته امسال نیز مراسمی با نام «رکشا بندهن» برای حفظ و سلامتی برادرانشان با گره زدن ریسمانی به دست‌های آن‌ها در سراسر جهان برگزار کردند.

به گزارش  پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از تسنیم ، زنان هندو مانند سایر پیروان این آئین در دیگر کشورهای جهان، در پاکستان نیز مراسم «رکشا بندهن» را برای حفظ و سلامتی بردارانشان برگزار کردند.
«راکهی پورنیما» روز زنان با گره زدن ریسمانی به نام «راکهی» به دست مردان و برادرانشان با آنها تجدید میثاق و یا میثاق خواهر و برادر می‌بندند و مردان عهد می کنند که همچون برادری از آنها محافظت کنند.
این جشن با پیشینه تاریخی هندوها به حدود 3000 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد زمانی که آریایی‌ها از سمت شمال غربی به هند وارد شدند و در آنجا سکنی گزیدند.
آریایی‌ها با خود سنت‌های زندگیشان را نیز به هند آوردند و از آن جمله رکشا بندهن (راکهی) بود که در میان آریاییها مراسمی بود به شکل "یجنا" یا مراسم قربانی که پیش از آغاز جنگها و برای درخواست کمک و حفاظت از خداوند انجام می‌گرفت.


پیش از آن که مردان راهی نبرد شوند، زنان ریسمانی مقدس بر دست آنها می بستند تا آنها را از خطر حفظ کنند.
 

تصاویر بیشتر

میثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویرمیثاق «رکشابندهن» هندوها درپاکستان + تصویر

پربیننده ترین خبرها