دویست شهروند بحرینی ربوده شده اند

دویست شهروند بحرینی ربوده شده اند
سه شنبه 10 شهريور 1394 - 10:25

العالم - مرکز حقوق بشربحرین ازربوده شدن حدود 200 نفر دربحرین در یکسال گذشته خبر داد که سرنوشت آنان در هاله ای از ابهام قراردارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از منامه پست، این مرکز در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قربانیان ربوده شدن اعلام کرد که 241 مورد بازداشت در بحرین ثبت شده است که 200 مورد آن یعنی حدود 95 درصد مربوط به ربودن بوده است.

درگزارش مرکز حقوق بشر بحرین آمده است که این مرکز از نوامبر 2014 به همراه انجمن جوانان بحرینی تهیه اسناد و ثبت موارد ربوده شدن را آغاز کرده است و تصمیم دارد تا ژوئن 2016 به این کار ادامه دهد.

به موجب این گزارش، موارد ربوده شدن به دو شکل اصلی بوده است: یکی بعد از دستگیری و دیگری درجریان بازداشت به گونه ای که مسئولان سرنوشت قربانی را بدون هیچ توجیهی از خانواده اش مخفی می کنند.

همچنین دراین گزارش آمده است که زندانیان با خانواده های خود به مدت چند ثانیه تماس می گیرند تا فقط به خانواده هایشان اطلاع دهند که در ساختمان بازجویی هستند.

بر اساس این گزارش، مرکز حقوق بشر بحرین درباره وضعیت زندانیان در زندان مرکزی جو اعلام کرد که 200 نفر از حدود هزار و 500 نفر زندانی بعد از آشوب ها در این زندان در تاریخ دهم مارس 2015 ربوده شده اند.

همچنین به موجب این گزارش ، 75 درصد از زندانیان در زندان جو با بدرفتاری از سوی زندانبانان مواجه هستند و خانواده های زندانیان ، آثار این بدرفتاری ها را مشاهده کرده اند.

مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد موارد ربوده شدن شامل 37 درصد از کودکان زیر 18 سال بوده و این افراد در بدترین موارد بین چند ساعت تا دو هفته ربوده شده اند.

دراین گزارش، وزارت کشور بحرین مسئول این وضعیت معرفی شده است زیرا مسئولان این وزارت خانه با وجود دریافت شکایت های بسیار، عاملان این اقدام ها را بازخواست نمی کنند.

دراین گزارش به مسئولان بحرینی توصیه شده است که از اقدام به ربودن زندانیان دست بردارند و با احترام به توافق های بین المللی و تحقیق درخصوص موارد یاد شده، عاملان آنرا بازخواست نمایند.

پربیننده ترین خبرها