پلیس ترکیه به جان شبکه های هوادار گولن افتاد

پلیس ترکیه به جان شبکه های هوادار گولن افتاد
سه شنبه 10 شهريور 1394 - 17:08

پلیس ترکیه دفاتر گروهی رسانه‌ای نزدیک به فتح الله گولن منتقد جدی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور را آماج یورش های خود قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، نیروهای پلیس ترکیه با چهره های پوشیده، به دفاتر گروه رسانه‌ای "کوزا-ایپک" در شهر آنکارا یورش برده و به تفتیش آن ها پرداختند.

به نوشتۀ خبرگزاری دوغان، این گروه رسانه‌ای چندین روزنامه و 2 شبکه تلویزیونی دارد.

خبرگزاری آناتولی، دامنۀ این یورش ها را فراتر از این گزارش داده و آورده است: این یورش به 23 دفتر گروه رسانه ای کوزا ایپک در شهر آنکارا انجام شده است. این یورش بخشی از تحقیقات تروریستی مربوط به فتح الله گولن بوده است.

پیش از این "فؤاد آونی" کاربر مشکوک تویتر، با انتشار ادعاهایی درباره اردوغان، یورش قریب الوقوع پلیس ترکیه به رسانه های خبری مخالف دولت را پیش بینی کرده بود.

این واکنش پلیس ترکیه در حالی صورت می گیرد که تنها 2 ماه زمان به برگزاری انتخابات زودهنگام فرصت باقی است. این دومین انتخابات ترکیه در 5 ماه اخیر خواهد بود که به علت شکست مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی، برگزار خواهد شد.

اردوغان بارها فتح الله گولن را به تلاش برای تشکیل دولت موازی با هدف سرنگون کردن دولت خود متهم کرده است. جنبش تحت هدایت گولن ظاهرا نفوذ زیادی در بین مدارس و رسانه های خبری ترکیه داشته و برخی بر این باورند که میلیون ها نفر از مردم ترکیه از این جنبش حمایت می کنند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها