مفتی عربستان: تحریف اسلام در فیلم ایرانی

مفتی عربستان: تحریف اسلام در فیلم ایرانی
چهارشنبه 11 شهريور 1394 - 10:17

مفتی کل عربستان سعودی در واکنش به فیلم محمد رسول الله (ص) ساخته مجید مجیدی مدعی شد این فیلم ایرانی مبتنی بر "فسق و تحریف اسلام" است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه المرصد عربستان سعودی نوشت: "عبدالعزیز آل الشیخ مفتی کل و رئیس هیئت علمای ارشد عربستان سعودی اقدام ایران در نمایش دادن فیلمی با عنوان «محمد رسول الله» را شرعی ندانست زیرا به گفته وی فیلم در واقع «فیلمی مجوسی» و «دشمنی با اسلامی» است و نباید انتشار یابد."

وی در ادامه ادعاهایش ضد فیلم محمد رسول الله (ص) گفت: "رسول الله (ص) منزه از چنین اقداماتی است و دارای صفات مشخص و اخلاق معروفی است. آنها (ایرانی ها) چیزی غیر واقعی را به تصویر می کشند و در آن رسول الله استهزاء و از منزلت ایشان کاسته می شود زیرا این اقدام فاسقانه و مغایر با دین است و بلکه تحریف اسلام ومعرفی آن به چنین شیوه بدی است."
به نوشته روزنامه الحیات، مفتی کل عربستان سعودی درباره مشاهده و نشر این فیلم هشدار داد زیرا به گفته وی اعتمادی به آنها [ایرانی ها] نیست.

با وجود استقبال گسترده بین المللی از فیلم محمد رسول الله (ص) ساخته مجید مجیدی، مبلغان و مفتی‌های سعودی حتی ماه ها قبل از اکران این فیلم، صرفا به خاطر ایرانی بودن کارگردان آن مواضعی بسیار خصمانه را علیه این فیلم اتخاذ کرده‌اند.

این ادعاهای مفتی دربار سعودی در حالی مطرح می شود که در کتب اصلی سردمداران وهابیت و حتی در معتبرترین کتب اهل سنت از جمله "صحیح بخاری"، مطالبی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) نسبت داده شده که قلم از ذکر آن شرم دارد و نسبت دادن آن حتی به یک شخص عادی هم قابل قبول نیست.

چندی پیش یک استاد مصری الازهر به نام شیخ محمد عبدالله نصر در یک برنامه زنده تلویزیونی، به دلیل نسبت های ناروایی که در صحیح بخاری به پیامبر (ص) داده شده، این کتاب را "مسخره" نامید و جنجال بزرگی در کشورهای سنی مذهب برپا کرد.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها