دلیل کشته شدن زائران مکه از زبان مهندس پیمانکار!+فیلم

شنبه 21 شهريور 1394 - 22:19

العالم - مهندس شرکت پیمانکاری که در زمینه توسعه مسجد الحرام فعالیت می کند گفت: سقوط جرثقیل که به مرگ 107 مسلمان انجامید، خواست خدا بود نه به خاطر اختلالات فنی.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این جرثقیل غول پیکر سرخ و سفید که در جریان توفان و رگبار روز جمعه در هم شکست، 238 نفر دیگر را هم مجروح کرد.

این مهندس که با گروه بن لادن در زمینه طرح توسعه مسجد الحرام همکاری می کند در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: جرثقیل مثل سایر تجهیزات مورد استفاده در این پروژه از سه یا چهار سال پیش بدون هیچ مشکلی کار می کرد.

وی که خواست نامش فاش نشود وجود هرگونه مشکل فنی در عملکرد جرثقیل را به کلی رد کرد و گفت: "تنها می توانم بگویم آنچه که رخ داد خارج از قدرت و اراده بشر بود؛ تا جایی که سواد من اجازه می دهد این اتفاق، مشیت الهی بوده است؛ هیچگونه اشتباه انسانی در این مورد صورت نگرفته بلکه صرفاً قضا و قدر بوده است."

این مهندس گفت: "این جرثقیل، نقش بسیار مهمی در روند توسعه منطقه طواف پیرامون خانه کعبه داشت و طوری تثبیت شده بود که مزاحمتی برای حرکت صدها هزار زائر ایجاد نکند و در واقع به طور کاملا حرفه ای تثبیت شده بود."

وی در ادامه گفت: این نقطه از پروژه به دلیل حرکت انبوه مردم، دشوارترین نقطه برای کار کردن بود.

این مهندس افزود: قلاب این جرثقیل که صدها تن وزن را تحمل می کند رفته رفته کج شده و کل جرثقیل را هم با خود جابجا کرد و آن را روی مسجد انداخت.

گفتنی است که طرح بزرگ توسعه مسجد الحرام به مساحت 400 هزار متر مربع به منظور افزایش ظرفیت آن برای دو میلیون و 200 هزار نفر به طور همزمان اجرا می شود.

خبرگزاری عربستان اعلام کرد: 800 هزار زائر برای ادای مناسک حج که از 21 سپتامبر شروع می شود وارد این کشور شده اند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها