روزنامه مصری پادشاه عربستان را سرزنش کرد

روزنامه مصری پادشاه عربستان را سرزنش کرد
جمعه 3 مهر 1394 - 19:32

العالم - یک روزنامه مصری ملک سلمان پادشاه عربستان را به خاطر حادثه منا سرزنش کرد و نوشت که وی در تنگنا قرار داشته و مصیبت ها از داخل و خارج بر وی می بارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم روزنامه " الوطن " نوشت، سلمان بن عبدالعزیز روز عرفه از محل استقرار حجاج بازدید کرد تا مطمئن شود اموربروفق مراد است به ویژه پس از کشته شدن 107 حاجی در حادثه سقوط جرثقیل در حرم مکی؛ اما نمی دانست قضا و قدر بدتر از این را برایش رقم زده است. 

اشاره روزنامه مصری به واژه های قضا و قدر به این دلیل است که مقام های سعودی حوادث گوناگون موسم حج را به قضا و قدرنسبت می دهند و تلاش می کنند با این عبارت از زیر باز مسئولیت آن شانه خالی کنند.

الوطن ادامه داد، سلمان که هنوز یک سال از به تخت نشستنش نگذشته یکی پس از دیگری با مصیبت های داخلی و خارجی روبرو می شود چون در اولین حج پس از به قدرت رسیدن دو حادثه باعث کشته شدن صدها زائر بیت الله الحرام شد.

روزنامه مصری خاطر نشان کرد، اتهام هایی درباره بی توجهی و سوء مدیریت از همه طرف به عربستان وارد شده که سلمان کوشید پس از سقوط جرثقیل با پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان و مجروحان آن را حل کند.

این روزنامه ضمن پرداختن به چالش های فرا روی رژیم سلمان و حمله به یمن گفت، حکومت سلمان اکنون در برابر آزمایشی جدید قرار داشته و نیازمند توجیه های زیادی برای مسلمانان سراسر جهان درباره حادثه اخیر مناست.

این روزنامه همچنین درباره آخرین وضعیت روابط قاهره و ریاض به نقل از ناظران سیاسی نوشت: روابط سیاسی مصروعربستان به خاطر اختلاف درباره حل بحران های سوریه و یمن، نحوه برخورد با گروه های تروریستی و گروه اخوان المسلمین تیره شد که انتخاب وزیر فرهنگ کشور مصر که وهابیت را تروریسم توصیف نمود، شدتش را افزایش داد. 

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها