دستگیری زنی که دختران اروپایی را به عقد داعشی‌ها درمی آورد

دستگیری زنی که دختران اروپایی را به عقد داعشی‌ها درمی آورد
سه شنبه 7 مهر 1394 - 17:19

نیروهای پلیس فرانسه، یک زن 21 ساله تبعه این کشور را که برای فریب دادن دختران فرانسوی برای سفر به سوریه و عراق و ازدواج با عناصر گروهک تروریستی داعش، تلاش می کرد دستگیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سایت شبکه سی ان ان نوشت: یک زن 21 ساله فرانسوی به نام "مایوا" از روش های مختلف برای فریب دختران فرانسوی جهت پیوستن به گروهک تروریستی داعش تلاش می کرد و توانسته بود به عنوان عامل ارسال زنان و دختران به سوریه و عراق برای ازدواج با عناصر داعش به فعالیت بپردازد.
مایوا در بهار سال گذشته به داعش پیوست و تلاش خود را در زمینه جذب دختران فرانسوی برای پیوستن به داعش و ازدواج با عناصر این گروهک تروریستی به کار گرفت. وی در این زمینه از تصویر خودش در حالی که سلاح کلاشینکف به دست داشت بهره می گرفت.
این عنصر داعش با هماهنگی افرادی در داخل ترکیه، دختران مذکور را به مناطق تحت اشغال داعش منتقل می کرد. اما اخیرا هنگام پیاده شدن در فرودگاه پاریس توسط پلیس فرانسه دستگیر شد.
سی ان ان نوشت: در جریان بازجویی پلیس فرانسه از این عنصر داعش، وی به حضور در صحنه قطع گردن قربانیان اعتراف و ادعا کرد وی پس از توبه از عضویت در گروهک تروریستی داعش به کشورش بازگشته است.
براساس تحقیقات پلیس، مایوا به دو دختر فرانسوی توصیه کرده بود که در صورت ناکامی در ورود به سوریه در داخل فرانسه اقدام به عملیات تروریستی نمایند. 

پربیننده ترین خبرها