انتقاد شدید کرشنر از مواضع شورای امنیت و غرب؛

سازمان ملل سخنان رییس جمهور آرژانتین را بر نتابید

سازمان ملل سخنان رییس جمهور آرژانتین را بر نتابید
چهارشنبه 8 مهر 1394 - 23:14

به دنبال انتقاد شدید رئیس جمهور آرژانتین از مواضع شورای امنیت سازمان ملل و کشورهای غربی عضو آن در قبال بحران سوریه، حزب الله لبنان و ایران و نیز سیاست های آنان در قبال داعش، شبکه های تلویزیونی پخش سخنرانی او را متوقف کردند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، ترجمۀ همزمان و پخش تلویزیونی سخنرانی خانم کریستینا فرناندز دی کرشنر، رییس جمهور آرژانتین، در سازمان ملل، برای دومین سال پیاپی قطع شد و برای این سازمان به عنوان تریبون همه کشورهای عضو، رسوایی به بار آورد.

انتقاد از تصمیمات سازمان ملل در حمایت از گروه های مسلح 
خانم کرشنر هنگام سخنرانی در نشست شورای امنیت با پیش کشیدن موضوع صدور قطعنامه علیه داعش و ضرورت مبارزه با آن، از سازمان ملل و تصمیماتی که قبلا اتخاذ کرده و عملکرد بعضی از کشورها انتقاد کرد و گفت: یک سال قبل هم اینجا جمع شدیم و شما دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه را تروریست معرفی کردید و از مخالفانی که از نظر ما شورشی بودند حمایت کردید. امروز هم دور هم جمع شده ایم تا برای کنترل همان شورشی هایی که بعدا مشخص شد تروریست هستند چاره ای بیندیشیم درحالی که اغلب آنها با عضویت در گروههای تروریستی از عناصر تندرو به عناصری بسیار تندرو تبدیل شده اند.

حمایت رییس جمهور آرژانتین از ایران و حزب الله
وی افزود: نام حزب الله قبلا در لیست گروههای تروریستی بود و بعدا مشخص شد که یک حزب بزرگ است که در لبنان به رسمیت شناخته می شود. ایران را هم بعد از انفجار سفارت اسرائیل در بوینس آیرس در سال 1994 متهم کردید اما تحقیقات هرگز چنین چیزی را ثابت نکرد. بعد از حوادث 11 سپتامبر تحت عنوان مبارزه با القاعده به کشورهای عراق و افغانستان حمله کردید و این دو هنوز در صدر کشورهایی هستند که از تروریسم رنج می برند.

انتقاد از حامیان جنایت رژیم صهیونیستی در غزه
خانم کرشنر با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: حمله به غزه نقطۀ اوج جنایات اسرائیل بود که در اثر آن دهها فلسطینی کشته شدند اما شما تمام توجه خود را به موشک هایی معطوف کردید که در سرزمین های اشغالی سقوط کرد و خسارات های خاصی در پی نداشت.

همپیمان کشورهای بزرگ، از داعش حمایت می کند
رئیس جمهور آرژانتین با اشاره به هدف نشست شورای امنیت برای محکوم کردن جنایت های داعش و مبارزه با آن افزود: امروز برای مجرم شناختن داعش و مواجهه با آن اینجا جمع شده ایم در حالی که این گروه از سوی کشورهایی که شما بهتر از هرکسی می دانید، حمایت می شود و هم پیمان کشورهای بزرگ عضو شورای امنیت است.
سخنرانی کرشنر که به اینجا رسید پخش تلویزیونی آن به طور ناگهانی قطع شد که این اقدام نقض حقوق یک کشور عضو در شورای امنیت در اظهار نظر آزادانه به شمار می رود.
آرژانتین هنوز اظهار نظر رسمی درباره پخش سخنرانی رئیس جمهورش منتشر نکرده است.

اوباما نتوانست ناراحتی خود را پنهان کند
دوربین عکاسان خبرگزاری های جهانی تصاویری از باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا ثبت کرده اند که هنگام گوش کردن به سخنرانی کرشنر، علائم ناراحتی و دلخوری به وضوح از چهرۀ او و هیات دیپلماتیکی که پشت سر او حضور دارند پیداست.
گفتنی است کریستینا فرناندز دی کرشنر از سال 2007 رئیس جمهور آرژانتین است و در انتخابات سال 2011 برای دومین بار به این سمت انتخاب شد.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها