درخواست کمک تسلیحاتی کره جنوبی به عراق

درخواست کمک تسلیحاتی کره جنوبی به عراق
جمعه 10 مهر 1394 - 12:43

العالم - وزیر امور خارجه عراق با خجالت آور توصیف کردن حمایت بین المللی از کشورش در مبارزه علیه تروریست های داعش ، خواستار کمک تسلیحاتی کره جنوبی به بغداد شد.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری شبکه العالم، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق دیروز (پنجشنبه) با درخواست کمک تسلیحاتی از کره جنوبی، حمایت بین المللی از عراق را از نظر امنیتی و انسانی و همچنین بازسازی این کشور، "خجالت آور" خواند.

شبکه سومریه نیوز گزارش کرد: جعفری پس از دیدارش با یون پیونگ سه، وزیر خارجه کره جنوبی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با اشاره به اینکه "تروریست اولین چالش عراق محسوب می شود و همه عراقی ها بر ریشه کنی کامل آن پافشاری دارند، تصریح کرد: "بغداد در تقویت روابط با سئول از طریق تبادل منافع مشترک میان دو کشور و مقابله با خطرات مشترک مصمم است".

جعفری با تاکید بر دستاورد بزرگ نیروهای مسلح عراق در جنگ علیه گروهک تروریستی داعش خاطرنشان کرد: عناصر داعش از بیش از 100 کشور آمده اند، بنابراین ما مسئولیت دفاع از کشورمان را در مبارزه با تروریست ها به نیابت از همه جهان برعهده داریم.

وی ابراز امیدواری کرد، کره جنوبی با افزایش حمایت از عراق، کمک تسلیحاتی خود از این کشور را افزایش دهد.

وزیر خارجه عراق افزود: گروههای تروریستی داعش موجب آوارگی شمار زیادی از خانواده ها به مناطق امن به دور از داعش شدند و ضروری است که جامعه بین المللی برای رفع رنجها و آلام آوارگان مشارکت کند.

جعفری اظهارداشت: در سال گذشته کشورها متعهد شدند که در سه زمینه امنیتی، انسانی از طریق ارائه کمک های خدماتی و بشردوستانه و بازسازی زیرساخت ها در شهرهای آزاد شده برای ساماندهی بازگشت شهروندان به آنها از عراق حمایت می کنند اما حمایت این کشورها خجالت آور بوده و در سطح مطلوبی نیست.

از سوی دیگر، وزیر خارجه کره جنوبی با اشاره به حمایت های کشورش از عراق در زمینه های انسانی و نظامی و تلاش برای گسترش همکاری در بسیاری از زمینه ها گفت: سئول وضعیت عراق را درک کرده و آمادگی دارد در بسیاری از زمینه ها به بغداد کمک کند.

کره جنوبی همچنین در زمینه انرژی و زیرساخت ها به حمایت از عراق ادامه خواهد داد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها