خطیب مسجد النبی:

قدردانی از پادشاه و ولیعهد به خاطر مراسم حج!!

قدردانی از پادشاه و ولیعهد به خاطر مراسم حج!!
شنبه 11 مهر 1394 - 13:27

خطیب مسجد النبی (ص) روز گذشته در خطبۀ نماز جمعه، منتقدانِ نظام سعودی به سبب فاجعۀ منا را کینه توزانی زیانکار خواند و از پادشاه، ولیعهد و جانشین او به خاطر برگزاری مراسم حج قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از روزنامه "المدینه"، شیخ "حسین آل الشیخ" ادعا کرد که آل سعود در برگزاری مراسم حج، تلاش هایی عظیم و بی پایان می کند و نتایج ِ ملموسِ این تلاش ها، گواه این مساله است!

وی بدون اشاره به فاجعۀ سقوط جرثقیل، فاجعۀ منا را "هل داده شدن حجاج توسط یکدیگر" تعبیر کرد، و آن را قضا و قدر الهی خواند و از این که حجاج به این ترتیب عاقبت به خیر شده اند، خدا را سپاس گفت!

آل شیخ در ادامه با استناد به حدیثِ "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق" از طرف همه مسلمانان (!!) از تلاش های شایانِ پادشاه عربستان و ولی عهد و جانشین ولی عهد در برگزاری مراسم حج به نحو احسن، تجلیل و قدردانی کرد و برای آنان جزای نیک آرزو کرد.

خطیب جمعۀ مسجد النبی (ص) در پایان ضمن ستایش های چاپلوسانه از پادشاه، خطاب به کشورهای اسلامی و عربی و غربی که از عملکرد عربستان در برگزاری حج انتقاد کرده و فاجعه های سقوط جرثقیل و منا را به عنوان گواهی بر این مساله مطرح کرده اند، گفت: منتقدان، جز حسرت و زیانکاری، بهره ای نخواهند برد.

حوادث امسال در برگزاری مراسم حج، که به حوادث سال های اخیر افزوده می شود، هزاران کشته و زخمی برجا گذاشت و عیدِ قربانِ مسلمانان سراسر جهان را به عزا تبدیل کرد.

26

پربیننده ترین خبرها