بهت صهیونیستها از موشک "اس ای 22 "حزب الله

بهت صهیونیستها از موشک
يکشنبه 12 مهر 1394 - 23:05

محافل صهیونیستی اعتراف نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره دسترسی حزب الله به موشک های "اس ای 22" را شکست اطلاعاتی ارزیابی کردند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که حزب الله طی 6 ماه گذشته به موشک های ضدهواپیمای "اس ای 22" دست پیدا کرده است. اما این موشک ها چه خصوصیاتی دارند ؟
بنیامین نتانیاهو گفت که حزب الله به موشک های "اس ای 22" و موشک های ضدکشتی یاخونت که برد آن به بیش از 300 کیلومتر می رسد دسترسی پیدا کرده و به احتمال زیاد موشک های فاتح 110 و هواپیماهای بدون سرنشین حمله کننده را هم در اختیار دارد1.
این اعتراف رژیم صهیونیستی از نظر اویگدور لیبرمن، وزیر خارجه پیشین این رژیم، یک شکست اطلاعاتی به شمار آمده است.

شبکه المیادین گزارش کرد که این موشک ها که معروف به "پانتسر اس 1" هستند، شامل سیستمی آمیخته از اسلحۀ توپخانه ای ضد هواپیما و موشک های زمین به هواست.
این سیستم را می توان در وضعیت کاملا ثابت و یا به حالت متحرک استفاده کرد و اهمیت آن در سرعت موشک هاست که تا 1300 متر در ثانیه می رسد و چند منظوره است.
سیستم "اس ای 22" یک توپ 30 میلیمتری و 12 موشک زمین به هوا را حمل می کند که وزن هریک به 65 کیلوگرم می رسد و سرعتی معادل 110 متر در ثانیه دارد.
برد این موشک ها نیز به 12 کیلومتر می رسد که به هواپیماهای در ارتفاع پایین می رسند و در قسمت سر آن یک کلاهک ترکش انداز به وزن یک کیلوگرم دارند.
این سیستم دارای رادارهای تعقیب کننده ای است که می توانند هدف را در فاصله 30 کیلومتری کشف و تا 24 کیلومتر آن را تعقیب کنند.
سیستم "اس ای 22" برای دفاع از تاسیسات شهری و نظامی مختلف طراحی شده و قادر به مقابله با انواع تهدیدهای دشمن است خواه هواپیمای جنگنده باشد یا بالگرد و یا هواپیمای بدون سرنشین یا موشک های کروز. و نیز می تواند اهداف زمینی و هوایی و دریایی دارای سپر سبک را تا طول 20 کیلومتر و ارتفاع 15 کیلومتر منهدم کند.
این سیستم که قادر به شلیک  موشک در حال حرکت و یا توقف است ، 20 هدف را به طور همزمان تعقیب و به 4 تا از آنها موشک شلیک می کند.
 

پربیننده ترین خبرها