فرار داعشی‌ها از مقرهای خود در سوریه

فرار داعشی‌ها از مقرهای خود در سوریه
دوشنبه 13 مهر 1394 - 13:05

حملات هوایی روسیه به مواضع گروه تروریستی داعش در استان رقه در شمال سوریه باعث ترس و وحشت تروریست ها و فرار آنها به مناطق دیگر شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه الاخبار چاپ لبنان امروز دوشنبه نوشت: حملات هوایی روسیه باعث وحشت و سردرگمی تروریست های داعش و فرار آنها از مواضع خود به سوی مناطق شهری شده است.

این روزنامه افزود: داعش از ترس حملات هوایی روسیه کمتر از قبل به گشت زنی در خیابان های استان رقه می پردازد و نیروهای کمتری در مسیرهای این استان مستقر کرده است.

حملات روسیه به مواضع داعش در پایگاه نظامی الطلائع ( یا المسطومه در جنوب ادلب)، مرکز تحقیقات کشاورزی و فرودگاه نظامی الطبقه سوریه باعث شده است تا اعضای خارجی داعش خانواده های خود را از استان رقه به شهر موصل عراق منتقل کنند.

گزارش ها حاکیست که حملات روسیه به مواضع داعش در استان رقه باعث کشته شدن حداقل 12 نفر از عوامل داعش خصوصاً چند سرکرده این گروه تروریستی شده است. گفته می شود که حداقل 100 داعشی دیگر نیز از روستای تل السمن در شمال رقه به مناطقی نامعلوم فرار کرده اند.

ستاد کل نیروهای مسلح روسیه نیز روز شنبه این هفته با استناد به گزارش های اطلاعاتی اعلام کرد که عوامل داعش از مناطق تحت تصرف خود در شمال سوریه فرار می کنند و حدود 600 داعشی مواضع خود را به مقصد اروپا ترک کرده اند. 

آندری کارتاپولوف فرمانده اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در کنفرانسی خبری گفت که جنگنده های روس با بیش از 60 پرواز بیش از 50 موضع داعش را در سوریه بمباران کردند.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها