حملۀ اشتباهی جنگنده‌های سعودی به هواداران هادی

حملۀ اشتباهی جنگنده‌های سعودی به هواداران هادی
دوشنبه 13 مهر 1394 - 19:12

العالم ـ نیروهای ائتلاف ضد یمن امروز (دوشنبه) به اشتباه هواداران عبدربه منصور هادی را در استان ابین در جنوب یمن هدف قرار داده و شماری از آنها را کشته و یا زخمی کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، برخی رسانه ها از منابع پزشکی یمنی نقل کردند که در حمله هوایی ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان به مرکز منطقه عقبه ثره، سه نفر از هواداران منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند.

به نوشته روسیا الیوم، در همین راستا جنگنده های ائتلاف ضد یمن حملات خود به صنعا را از سرگرفتند و یکشنبه شب شماری از مناطق مسکونی و تاسیسات غیرنظامی را در مرکز یمن هدف حملات شدید قرار دادند.

یک منبع امنیتی به خبرگزاری یمنی "سبا" گفت: ائتلاف ضد یمن برای بار دوم به صورت پیاپی منطقه فج عطان در السبعین را بمباران کرد.

به گزارش این خبرگزاری، حملات ائتلاف ضد یمن همچنین منطقه الصباحه در ورودی غربی صنعا را شامل شد و سه موشک بر مناطق مسکونی الحفاء و نقم سقوط کرد.

 عربستان با همراه کردن 9 کشور عربی منطقه و حمایت آمریکا حمله نظامی علیه مردم یمن را از ششم فروردین گذشته آغاز کرد تا به زعم خود منصورهادی رییس جمهور مستعفی و فراری یمن را به حکومت صنعا بازگرداند که پس از گذشت هفت ماه جنگ که به کشته و مجروح شدن دهها هزار تن از مردم این کشور بخصوص زنان و کودکان انجامیده اما به دلیل برخوردار نبودن منصورهادی از پذیرش مردمی تاکنون به هدف خود نرسیده است. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها