در دیدار هیئت یمنی با شمخانی چه گذشت

در دیدار هیئت یمنی با شمخانی چه گذشت
سه شنبه 14 مهر 1394 - 16:17

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با هیئت شورای عالی انقلاب یمن دیدار وگفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی، "علی شمخانی" در این دیدار با اشاره  به  جنایتهای بی سابقه عربستان سعودی در جریان تجاوز به یمن اظهار داشت: هدف قرار دادن مناطق مسکونی، بیمارستانها ومراکز خدماتی وکشتار زنان و کودکان بیگناه در کنار محاصره غیر انسانی مردم یمن مصداق بارز جنایت جنگی بوده  و باید مورد اعتراض همه  وجدانهای بیدار و سازمانهای بین المللی قرار بگیرد.
وی با انتقاد شدید از رسانه های وابسته به نظام سلطه که با عدم انعکاس جنایتهای بی سابقه عربستان سعودی بر علیه مردم مظلوم یمن همه اصول وهنجارهای حرفه ای‌، اخلاقی و انسانی را در اطلاع رسانی بی طرفانه زیر پاگذارده اند افزود: استفاده دولت سعودی  از سلاح های حاوی  گازهای سمی و بیماری زا در حملات هوایی وموشکی به مناطق مسکونی با هدف نسل کشی و از میان بردن مقاومت مشروع ملت سلحشور یمن است.
شمخانی با اشاره به شکست مفتضحانه صدام حسین در تجاوز به جمهوری اسلامی، فرجام ذلت بار بعثی های متجاوز را شایسته  عبرت آموزی کشورهایی که به دنبال تحریم اراده خود از لوله سلاح هستند عنوان کرد واظهار داشت: مقاومت وپایمردی کم نظیر مردم مظلوم یمن سرنوشت آینده منطقه و امنیت آن را رقم خواهد زد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت توجه جامعه جهانی به حل بحران یمن با استفاده از راهکارهای سیاسی افزود: مذاکره گروههای یمنی با یکدیگر و جلوگیری از هرگونه دخالت خارجی تنها  مسیر ایجاد تفاهم و بازگشت امنیت وثبات به این کشور است.
شمخانی حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از مقاومت مردم یمن در برابر تجاوز خارجی را تکلیفی شرعی، انسانی واخلاقی عنوان کرد و اظهار داشت: ایمان الهی، استقلال طلبی و تقویت اشتراکات سیاسی میان گروههای  مختلف و قبایل، به عنوان عنوامل اصلی پیروزی مردم یمن در قبال تجاوز خارجی باید بیش از پیش مورد توجه واهتمام قرار گیرد.
سرپرست هیئت یمنی در جریان این ملاقات با ارایه گزارشی از آخرین تحولات سیاسی ومیدانی  در یمن ضمن قدردانی از حمایت مستمر جمهوری اسلامی از مردم یمن  از سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات دولت عربستان سعودی در یمن انتقاد کرد و اظهار داشت: تا زمانی که حتی یک یمنی امکان بدست گیری سلاح داشته باشد مقاومت در برابر تجاوز ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اراده رهبران انقلاب یمن برای پایان دادن به بحران موجود از طریق گفتگوهای یمنی- یمنی از کشورهایی که قصد کمک به مردم یمن را دارند در خواست کرد که ظرفیتهای خود را برای پایان خون ریزی وکشتار مردم بیگناه و جایگزین شدن مسیر های سیاسی بکار گیرند.
نمایندگان شورای عالی انقلاب یمن نیز در این دیدار در سخنان جداگانه ای با قدردانی از حمایت موثر جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن بر عزم و اراده خلل ناپذیر یمن در برابر مقابله با تجاوز خارجی تاکید کردند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها