سوریه : عملیات مشترک زمینی با روسها نداریم

سوریه : عملیات مشترک زمینی با روسها نداریم
چهارشنبه 15 مهر 1394 - 23:22

العالم - سفیر سوریه در مسکو اعلام کرد که نیروهای سوریه و روسیه عملیات زمینی مشترک در خاک سوریه انجام نمی دهند.

به گزارش شامگاه چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "ریاض حداد" در تماس تلفنی با شبکه "روسیا الیوم" گفت: برخلاف ادعای برخی رسانه ها، عملیات زمینی مشترک نیروهای روسیه و سوریه در خاک این کشور صحت ندارد بلکه نیروی هوایی روسیه به عملیات هوایی می پردازد و نیروهای ارتش سوریه عملیات زمینی در خاک این کشور را بر عهده دارند.

سفیر سوریه در مسکو با اشاره به این که حملات هوایی جنگنده های روسیه علیه گروه تروریستی داعش باعث شروع جنگ تبلیغاتی علیه مسکو شده است، تاکید کرد که عملیات نیروی هوایی روسیه، غرب را مجبور کرده تا نقاب از چهره خود بردارد و اعتراف کند که گروه های ترورستی فعال در سوریه را تشکیل داده و آنها را تامین مالی کرده است.

نابودی 40 درصد زیرساخت های داعش دربمباران روسیه

حداد افزود: جنگنده های روسی 40 درصد زیرساخت های داعش را نابود کرده اند و شماری از تروریست ها را به هلاکت رسانده اند که در نتیجه آنها تروریست ها در حال فرار به سوی مرزهای ترکیه هستند.

وی ساعاتی پیش به خبرگزاری "نووستی" روسیه گفت: پیوستن روسیه به عملیات نظامی در سوریه، تروریست ها را دچار آشفتگی و سردرگمی  کرده است زیرا به وضوح آثار حملات هوایی را درک  کرده اند.

حداد  با اشاره به این که تروریست ها برای مقابله با حملات هوایی روسیه از تاکتیک ناکارآمد حفاری خندق استفاده می کنند، افزود: هواپیماهای شناسایی روسی قبل از به پرواز درآمدن جنگنده های این کشور، به شناسایی مواضع و مخفیگاه های تروریست ها می پردازند تا عملیات جنگنده ها با دقت و نتایج دقیق تری صورت بگیرد.

وی تاکید کرد که هیچ یک از گروه های مخالف سوری در مناطقی که هدف حمله نیروی هوایی روسیه علیه تروریست ها، قرار می گیرد، حضور ندارند و در این عملیات، داعش، جبهه النصره، جیش الفتح، جیش الاسلام و دیگر گروه های تروریستی وابسته به این گروه ها هدف قرار می گیرند.

سفیر سوریه در روسیه گفت: یکی از مهم ترین نتایج عملیات روسیه در سوریه، تسلیم شدن داوطلبانه بسیاری از عناصر مسلح است و در همین زمینه حدود 400 فرد مسلح از ترس فرارسیدن مرگشان، یکجا تسلیم ارتش سوریه شدند.

وی حملات جنگنده های روسیه را دقیق و بسیار کارآمد توصیف و خاطرنشان کرد، علت این امر همکاری نزدیک و جدی روسیه و ارتش سوریه است که تجربه ای طولانی در جنگ علیه تروریست ها دارد.

استفاده تروریست ها از سلاح شیمیایی 

ریاض حداد در ادامه گفت: گروه های مسلح و تروریست از مدت ها پیش سلاح شیمیایی در اختیار دارند و در مناطق خان عسل و غوطه شرقی در ریف دمشق و نیز در عراق از آن استفاده کرده اند.

وی با بیان این که دستگاه های امنیتی سوریه نوارهای صوتی مکالمه های تروریست ها مبنی بر درخواست سلاح شیمیایی برای استفاده در سوریه و عراق را در اختیار دارند، تاکید کرد، با وجود این مدارک تشکیک درباره سلاح شیمیایی در دست تروریست ها دیگر مفهومی ندارد.

پربیننده ترین خبرها