اروپا نیازمند آوارگان برای رشد اقتصادی

اروپا نیازمند آوارگان برای رشد اقتصادی
پنج‌شنبه 16 مهر 1394 - 20:33

نماینده آژانس بین المللی امور پناهندگان در روسیه گفت: کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیازمند آوارگانی هستند که قادر به کمک به رشد اقتصاد این اتحادیه هستند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "پایس فوک فویا" این مطلب را در جریان نشست نمایندگان روسای ادارات مهاجرت در کشورهای عضو "بریکس" در "سوچی" روسیه بیان کرد.

بریکس (به انگلیسی: BRICS) نام گروهی به رهبری قدرت‌های اقتصادی نوظهور است که از به هم پیوستن حروف اول نام انگلیسی کشورهای عضو برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی تشکیل شده‌است.
نماینده آژانس بین المللی امور پناهندگان در روسیه افزود: آمدن 500 هزار آواره از سوریه به اروپا با توجه به برخورداری کشورهای اتحادیه اروپا از منابع لازم برای استقبال مناسب از آنان باعث ایجاد بحران نشد.
فوک فویا تصریح کرد، نباید تصور کنیم که پناهندگان بیشترشان فقیر و بی سوادند چون آنان با منافعی نیز می آیند و ضرری به اروپا نرسانده اند. همچنین آژانس باید این مساله را درک کند که نقش کشورهای اروپایی باید به تامین کار و مسکن برای آوارگان به منظور فعالیت به نفع کشور میزبان و خودشان محدود باشد. 
در همین خصوص "فرانسوا اولاند" رییس جمهور فرانسه با "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان دیدار کرد.
فرانسه و آلمان برای متقاعد کردن دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به رعایت اصل توزیع برابر آوارگان درمیان کشورهای عضو این اتحادیه می کوشند که با مخالفت شدید شماری از کشورهای این اتحادیه به ویژه اروپای شرقی مواجه شده است. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها