دبیرکل حزب الله: عربستان در یمن شکست می‌خورد

دبیرکل حزب الله: عربستان در یمن شکست می‌خورد
جمعه 17 مهر 1394 - 08:01

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد، عربستان در یمن با شکستی تاریخی مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العلم، به نقل از "المنار"، "سید حسن نصرالله" گفت: یمن در مقابل حمله تجاوزکارانه سعودی – آمریکایی پیروز خواهد شد، و ملت یمن بر تحقق استقلال و مخالفت با بازگشت دوران بردگی اصرار دارد.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه عربستان می‌خواهد انقلاب مردمی یمن را به تبعیت از ایران متهم کند، خاطرنشان کرد که اطمینان دارد عربستان سعودی در یمن شکستی تاریخی و بزرگ متحمل خواهد شد؛ و پیروزی به خواست خدا در زمان مناسب محقق می‌شود.

* سوریه از مرحله خطر عبور کرد
دبیرکل حزب الله لبنان درباره اوضاع سوریه اظهار داشت: مقاومت ملت و ارتش سوریه دلیل پیروزی این کشور بر تروریسم است.
وی افزود: مردم سوریه درباره توطئه‌ای که توسط گروه‌های تروریستی علیه این کشور با پشتیبانی طرفهای منطقه‌ای و بین المللی، در جریان است آگاه بوده‌اند.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: واقعیت این است که سوریه جایگاهی مهم و بزرگ در محور مقاومت دارد، و عامل بزرگی در ناکامی پروژه های آمریکا بوده است؛ به همین دلیل خواستند به این کشور ضربه بزنند و آن را ساقط کنند.
وی تأکید کرد: تا کنون میلیاردها دلار برای ویران کردن سوریه هزینه شده و صدها تن سلاح به این کشور فرستاده شده است و ده‌ها هزار جنگجو از کشورهای دنیا به سوریه اعزام شده اند، و کشورهای دنیا و رسانه‌های عربی و بین المللی برای این کار بسیج شدند تا فتنه مذهبی به راه بیندازند، و هدف از همه این اقدامات سرنگونی سوریه و کنترل بر این کشور بوده است.
سید حسن نصرالله گفت: در سایه تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین المللی؛ در سوریه از مرحله خطر عبور کردیم؛ و پرونده سوریه مسیر جدیدی را در پیش خواهد گرفت و احتمالاتی وجود دارد که این پرونده در مسیر راه حل سیاسی جدی قرار بگیرد زیرا دنیا واقع بینی را آغاز کرده است.

* مبارزه مردم بحرین یک نبرد وجودی است
سید حسن نصرالله درباره انقلاب بحرین گفت: از رسیدن ملت بحرین به اهداف خود جلوگیری می‌شود و مردم بحرین در حال پرداخت هزینه هستند؛ و هدف از این مخالفت این است که در عربستان نیز مطالبات (مشابهی) برای دستیابی به حقوق و مشارکت مردمی مطرح نشود.
وی افزود: مبارزه مردم بحرین تاریخی است و محدود نمی‌باشد، و معتقدم که این مبارزه برای مردم یک نبرد وجودی است.

پربیننده ترین خبرها