درخواست فوری دیده بان حقوق بشر از آل خلیفه

درخواست فوری دیده بان حقوق بشر از آل خلیفه
جمعه 17 مهر 1394 - 12:30

سازمان دیده بان حقوق بشر آزادی فوری سلمان و شریف دو رهبر برجسته بحرینی را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از منامه پست، سازمان دیده بان حقوق بشر آزادی فوری شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق و ابراهیم شریف دبیرکل سابق جمعیت وعد را خواستار شد و این دو نفر را زندانی اندیشه برشمرد.
این نهاد بین المللی، اتهامات علیه سلمان و شریف را بی اساس و مغایر با قوانین بین المللی در زمینه آزادی بیان دانست.
جو استورک، معاون بخش خاورمیانه در این سازمان در بیانیه‌ای گفت: سلمان و شریف همواره از اصلاحات سیاسی مسالمت آمیز حمایت کرده‌اند و باید بر سر میز مذاکره با دولت بحرین حضور داشته باشند، نه اینکه پشت میله‌های زندان زجر بکشند. وی همچنین تاکید کرد این دو نفر ناعادلانه زندانی شده‌اند.
استورک همچنین امریکا و انگلیس، دو هم‌پیمان بحرین را به مداخله در این موضوع فراخواند.
معاون بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرد امریکا و انگلیس از بی‌عدالتی در محاکمه سلمان و محتوای سخنان مسالمت آمیز شریف آگاهی کامل دارند و این مساله دلیل خوبی است تا درخواست توقف بدرفتاری با آنان و آزادی فوری این دو نفر را مطرح کنند.

دبیرکل جمعیت وعد به تلاش برای ایجاد تغییر سیاسی با توسل به زور، تهدید و ایجاد نفرت علیه رژیم سیاسی متهم شده و قرار است در 14 اکتوبر محاکمه شود.

شیخ سلمان بعد از متهم شدن به تلاش برای تغییر رژیم و همکاری با قدرت‌های خارجی در تاریخ 28 دسامبر/7 دی 2014 بازداشت و به 4 سال زندان محکوم شد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها