روسیه دهها پایگاه داعش در سوریه را منهدم کرد

روسیه دهها پایگاه داعش در سوریه را منهدم کرد
شنبه 18 مهر 1394 - 14:28

ستاد مشترک ارتش روسیه از انهدام ده ها مرکز و پایگاه گروه های تروریستی در سوریه خبر داد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، ستاد مشترک ارتش روسیه اعلام کرد، درحملات نیروی هوایی روسیه به مواضع گروه های تروریستی در حلب، رقه، حماه، ادلب و لاذقيه دربیست و چهار ساعت گذشته، دست کم 300 نفر از عناصر تروریست کشته شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از "ايگور ماكوشيف" نایب رییس ستاد مشترک ارتش روسیه گزارش داد: جنگنده های "سوخو 34 " و "سوخوی 25 اس ام" روسیه با اجرای 67 پرواز ، 60 مواضع داعش در سوریه را هدف قرار داده و آنها را منهدم کردند.

هلاکت 100 تروریست

ماكوشيف در بیانیه ای افزود: نیروهای هوایی روسیه همچنین به انبار مهمات و سلاح متعلق به تروریست ها درحلب حمله کردند که بر اثر این حمله ، 100 تروریست کشته شدند و این انبار مهمات به طور کامل تخریب شد.

این مسؤول نظامی روسی تاکید کرد، جنگنده های روسی در حمله به مواضع گروه " لواء الحق" از موشک های دقیق " كاپ 500 اس" استفاده کردند.
منبع یاد شده افزود که اطلاعات دریافت شده از منابع اطلاعاتی کشته شدن دو نفر از سرکردگان گروه تروریستی داعش و حدود 200 تروریست را تایید می کند.

انهدام گسترده مواضع و ادوات تروریست ها

ماكوشيف گفت که 6 مركز فرماندهی و ارتباطات ، 6 ا نبار مهمات و سوخت ، 17 مرکز آموزش تروریست ها ، 3 تاسیسات زیرزمینی ، 16 موضع دفاعی و یازده منطقه از مراکز ذخیره وابسته به گروه های تروریستی و 17 خودرو و خودروی زرهی و سامانه های موشکی تروریست ها منهدم شد.

وی افزود: جنگنده های روسی ، دو پایگاه متعلق به گروه های تروریستی را در المغیریه در استان اللاذقیه و ترتیاح در استان ادلب هدف قرار داده و منهدم کردند.

این مسوول نظامی روسی تاکید کرد، نیروی هوایی روسیه در صدد حملات خود را به گروه های تروریستی در سوریه تشدید کند و این حملات، خسارت های زیادی به آنان وارد خواهد کرد و همین مساله موجب شده است که گروه های تروریستی نیروهای خود را در یک مکان جمع آوری کنند و با تغییر لباس های خود در مناطق دیگر مخفی شوند.

جنگنده های ارتش روسیه از روز سی ام ماه گذشته، حملات هوایی خود به مواضع داعش را بر اساس توافق امضا شده میان روسیه و سوریه برای مقابله با تروریسم و نابودی داعش آغاز کرده و دراین حملات ، ده ها خودروی زرهی و موشک انداز و انبارهای مهمات و اسلحه منهدم شده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها