هفت مخالف بحرینی در فهرست اعدام

هفت مخالف بحرینی در فهرست اعدام
يکشنبه 19 مهر 1394 - 11:36

العالم - مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد که هفت نفر درزمان حاضر در بحرین منتظر صدور حکم اعدام هستند که بیشتر آنان در نتیجه اعتراف به زور با شکنجه به اتهام های خود اقرار کرده اند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم ، مرکز حقوق بشر بحرین، سازمان آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین و مرکز حقوق و دموکراسی در بحرین با صدور بیانیه ای مشترک در روز شنبه 18 مهرماه (10 اکتبر) به مناسبت سیزدهمین روز جهانی مبارزه با اعدام، لغو مجازات اعدام در بحرین را که عموماً به عنوان وسیله ای برای ایجاد رعب و وحشت درمیان مخالفان استفاده می شود، خواستار شدند.

مراکز حقوق بشر بحرین، اقدام مسوولان حکومت آل خلیفه در زمینه سوء استفاده از مجازات اعدام علیه مخالفان را محکوم کردند.

این سه سازمان حقوقی در بیانیه خود دولت بحرین را به تخفیف در مجازات محکومان دعوت کرده و از آن خواسته است که درباره اظهارات مربوط به شکنجه افراد محکوم به اعدام تحقیق کند و اینگونه مجازات را که مغایر با قوانین بین المللی ویژه حقوق مدنی و سیاسی است، لغو کند.

نبیل رجب، رییس مرکز حقوق بشر بحرین، نیز گفت: مجازات اعدام به منزله نقض اساسی حقوق بشر به شمار می رود و وقت آن فرا رسیده است که بحرین به جمع کشورهایی بپیوندد که برای ساختن جامعه ای مبتنی برصلح و نه خشونت، این مجازات را لغو کرده اند.

همچنین سید احمد الوادعی، رییس مرکز حقوق بشر و دموکراسی بحرین خاطرنشان کرد، مجازات اعدام مشکل بزرگی در منطقه خلیج فارس به شمار می رود به طوری که اعدام، ابزاری در دست عربستان برای سرکوب سیاسی به مدت چند دهه بود، سپس این حربه برای تهدید مخالفان به بحرین منتقل شد.

"حسين عبد الله" مدیر اجرایی سازمان موسوم به " آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین" گفت: بحرینی های محکوم به اعدام از اهانت، شکنجه و محاکمه های ظالمانه رنج برده اند و اکنون با مجازات اعدام به ضرب گلوله مواجه هستند و این درشرایطی است که دولت و نیروهای آل خلیفه به خاطر کشتار شهروندان مجازات نمی شوند.

پربیننده ترین خبرها