پوتین: به حملات هوایی در سوریه ادامه می دهیم

پوتین: به حملات هوایی در سوریه ادامه می دهیم
يکشنبه 19 مهر 1394 - 19:25

رییس جمهور روسیه تاکید کرد: حملات ضد تروریستی روسیه همزمان با عملیات ارتش سوریه ضد گرو ه های تروریستی ادامه خواهد یافت.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از "سانا"، ولادیمیر پوتین در مصاحبه با شبکه "روسیا 1" گفت: ماموریت نظامیان روس در سوریه برقراری ثبات و فراهم کردن شرایط برای حل سیاسی بحران این کشور است.
پوتین خاطر نشان کرد: بعید است روسیه در عملیات زمینی ضد تروریسم در سوریه مشارکت کند و این موضوع را دوستان سوری ما هم می دانند.
رییس جمهور روسیه افزود: اگر ارتش سوریه توان و آمادگی اش را برای مبارزه با تروریسم به نمایش بگذارد، احتمال دستیابی به راه حل های سیاسی خیلی افزایش خواهد یافت.
پوتین خاطرنشان کرد: روسیه به دنبال تشکیل امپراتوری یا دخالت در درگیری های طایفه ای نیست و میان مذاهب اسلامی اختلاف نمی اندازد.
به گفته وی عملیات ارتش روسیه در سوریه پس از مطالعات و بررسی های دقیق و کسب آمادگی های لازم آغاز شد و هر چه در آسمان و زمین سوریه ضد تروریست ها انجام می شود بر پایه برنامه ریزی مشخص است.
پوتین تأکید کرد: ما خود را از قبل برای این نبرد آماده کرده و نیروها، ابزارها و مهمات لازم را در مکان و زمان مناسب برای این کار تدارک دیده بودیم. ما زمان طولانی عملیات شناسایی را در آسمان [سوریه] انجام دادیم و داده های گوناگونی را که به دست آورده بودیم مقایسه کردیم. متخصصان ستاد مشترک ارتش با همکاری کشورهای شریک و کشورهای منطقه یک مرکز جمع آوری اطلاعات را در بغداد راه اندازی کردند و در نتیجه مبادله اطلاعات به اطلاعات بیشتری دست یافتیم.
پوتین اظهار داشت: روسیه پیشتر قصد خود برای عملیات ضد تروریسم در سوریه را به شرکای غربی اش ابلاغ کرد و آن ها نیز از همکاری در این زمینه استقبال کردند.
وی افزود: مسکو امید خود را برای پیوستن کشورهای دیگری به عملیات ضد تروریسم در سوریه از دست نداده است.

پربیننده ترین خبرها