پیشروی ارتش سوریه در 3 جبهه

پیشروی ارتش سوریه در 3 جبهه
دوشنبه 20 مهر 1394 - 11:02

عملیات گسترده ارتش سوریه در 3 استان که از هفته گذشته آغاز شده است، همچنان ادامه دارد و نیروهای سوری در حال پیشروی در ارتفاعات لاذقیه، دشتهای منطقه "الغاب" و حومه شمالی حلب هستند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از روزنامه "السفیر" در کنار پیشروی ارتش سوریه در این مناطق، ورود نیروی هوایی روسیه به این نبرد ضربه سختی به تروریستها به شمار می‌آید.
ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه در حومه لاذقیه در دو محور اصلی یعنی "جب الاحمر" و "سلمی" در حال پیشروی است.
جب الاحمر روستایی کوچک است که حدود 10 خانه در آن وجود دارد؛ ولی اهمیت راهبردی آن به دلیل تپه‌های مرتفعی است که بین این منطقه و کوه "نبی یونس" و منطقه "الغار" در امتداد شهر "صلنفه" قرار دارد. این تپه‌ها مشرف بر دشت "الغاب" و دو تپه مهم دیگر به نامهای "کتف الغدر" و "کتف الغنمه" است که آنها نیز بر شهر "سلمی" در غرب اشراف دارند.
ارتش سوریه چندین تپه را در جب الاحمر تحت کنترل درآورده است به صورتیکه اکنون روستای جب الاحمر کاملا تحت کنترل نظامی ارتش است ولی تپه "خندق خامو" تپه مهم دیگری است که هنون خارج از کنترل است.
از سوی دیگر، گروهی از تروریستهای وابسته به "جبهه النصره"، "جند الاقصی"، "احرار الشام" و "فیلق الشام" اتاق عملیات مشترکی را در جبهه "عطشان" ایجاد کردند. این امر بیانگر اهمیت این منطقه به دلیل اشراف آن بر اتوبان "حلب" و نزدیک بودن آن به روستای "التمانعه" است که فقط 5 کیلومتر را "خان شیخون" فاصله دارد. به نظر می‌آید که این منطقه آخرین هدف ارتش سوریه خواهد بود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها