رئیس مجلس سوریه تاکید کرد:

مخالفان ائتلاف دمشق و مسکو، حامی تروریسم هستند

مخالفان ائتلاف دمشق و مسکو، حامی تروریسم هستند
دوشنبه 27 مهر 1394 - 15:22

رئیس مجلس سوریه گفت: کسانی که به هر دلیل و بهانه ای با ائتلاف روسیه و سوریه علیه تروریسم مخالفند، حامی تروریست ها به شمار می روند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، " محمد جهاد اللحام" رئیس مجلس سوریه طی سخنانی در مجمع اتحادیه پارلمانی بین المللی که دیروز کار خود را در ژنو سوئیس آغاز کرد، گفت: امروزه از کشورها و دولت های جهان و پارلمان های آن ها انتظار می رود که در زمینه مبارزه با تروریسم جدی و صادق باشند و ضمن هماهنگ شدن با روسیه و با دولت های سوریه و عراق، در عمل در مبارزه با تروریسم مشارکت کنند، زیرا این تنها راه مبارزه با تروریسم است؛ قبل از آنکه دامنه آن گسترش یابد و به مناطق و شهرهای امن برسد.

وی افزود: عملیات نظامی هوایی با وجود اهمیت آن نمی تواند خاک سوریه را از لوث تروریست ها پاکسازی کند. پاکسازی خاک این کشور مستلزم نیروی زمینی است و این نیروها همان، نیروهای ارتش سوریه و ارتش عراق و برخی از نیروهای دفاعی مردمی هستند که ضمن هماهنگی با این دو ارتش فعالیت می کنند. آمریکا به زعم خود عناصر مسلح میانه رو را آموزش داد اما اکنون همه می دانند که این عناصر کجا رفته اند و سلاح آمریکایی آنان کجا مورد استفاده قرار گرفت.

رئیس مجلس سوریه خاطرنشان کرد: پس از گذشت چهار سال از حمایت برخی کشورهای غربی و عربی از گروه های تروریستی تندرو و اختلاف افکنی طایفه ای و نژادی آن ها از طریق رسانه ها و از طرح حمایت های مالی و تسلیحاتی، منطقه در آستانه انفجار شدیدی قرار گرفته است و این وضعیت، آینده کل جهان را تهدید می کند.

وی اظهار داشت: اقدامات هدفمند غرب برای برهم زدن ثبات سوریه، بر وضعیت کشورهای همسایه و به ویژه خود اروپا، از طریق هجوم سیل آوارگان پناهجو و بازگشت تروریست های خارجی به کشورهای خود، تاثیر منفی دارد.

به گزارش سانا، اللحام تاکید کرد: بحران فعلی سوریه ناشی از دخالت برخی از کشورهای غربی و عربی در امور داخلی این کشور و حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه های مسلح و باز کردن مرزها به روی کسانی است که می خواهند با دولت سوریه بجنگند.

وی درباره ائتلاف آمریکا گفت: این ائتلاف نتوانسته است مانع از گسترش دامنه تحرکات گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره و نیز مانع از جذب عناصر تروریست خارجی شود ، بلکه هدف از این ائتلاف، جهت دادن به تروریسم و محصور کردن آن در داخل سوریه با هدف ضربه زدن به دولت سوریه و تضعیف آن و نه مبارزه با تروریسم بوده است.

اللحام اظهار داشت: کشورهای ائتلاف که نتوانستند به پیشرفت میدانی در نبرد با گروه تروریستی داعش دست یابند، شروع به انتقاد از حملات هوایی روسیه علیه مواضع داعش کرده اند و از هماهنگی با دولت های مسکو و دمشق خودداری می کنند و این درحالیست که دولت های سوریه و روسیه آمادگی خود را برای هماهنگی و تعامل اعلام کرده اند.

وی تاکید کرد: مشارکت روسیه در مبارزه با تروریسم در سوریه، نقطه عطفی در مبارزه با تروریسم بین المللی محسوب می شود و این مشارکت بنا به درخواست دولت سوریه و در پی مشخص شدن عدم جدیت ائتلاف به سرکردگی واشنگتن صورت گرفته است.

رئیس مجلس سوریه از نقش روسیه در مبارزه با تروریسم بین المللی که طی روزهای اخیر، خسارت و تلفات زیادی به تروریست ها وارد کرده است، و نیز تلاش های جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو بریکس در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها