بروجردی: رکن آبادی را را زنده دیده‌اند

بروجردی: رکن آبادی را را زنده دیده‌اند
سه شنبه 28 مهر 1394 - 19:01

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر دولت عربستان نتواند فرضیه شهادت غضنفر رکن‌آبادی را اثبات کند، فرضیه ربایش سفیر سابق جمهوری اسلامی به عنوان فرضیه امنیتی قابل پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به فرارو ، علاءالدین بروجردی در گفت ‌وگو با «خانه ملت» با اشاره به نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره فاجعه منا با حضور اوحدی و قشقاوی، گفت: گزارشی که در این نشست مطرح شد، مشخص کرد که غضنفر رکن‌آبادی در جریان حادثه منا توسط آمبولانس عربستانی به بیمارستان منتقل شد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: براساس شواهد مطرح شده توسط شاهدان عینی این ماجرا، ایشان را در حالی که در قید حیات بودند، با آمبولانسی به بیمارستان منتقل کردند اما بعد از این ماجرا خبر موثقی از وضعیت او وجود ندارد.

وی با بیان اینکه "دولت عربستان در مقابل تمام مفقودین ایرانی مسئول است"، اظهار کرد: با توجه به جایگاه سیاسی رکن‌آبادی در کشور و سابقه او به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در لبنان، دولت آل‌سعود باید به‌طور ویژه درخصوص وضعیت رکن‌آبادی پاسخگو باشد و مسئولیت را به جد بپذیرد.

بروجردی با رد فرضیه شهادت رکن‌آبادی گفت: تا زمانی که دولت

عربستان نتواند این فرضیه را ثابت کند یا پیکر رکن‌آبادی را تحویل دهد، فرضیه ربایش او به عنوان فرضیه امنیتی قویاً قابل پیگیری است. بنابراین درحال حاضر فرض شهادت ایشان پذیرفته نیست مگر عکس آن ثابت شود.

پربیننده ترین خبرها