شیخ الازهر:

اسرائیل از درگیری های مذهبی منطقه سود می برد

اسرائیل از درگیری های مذهبی منطقه سود می برد
دوشنبه 10 اسفند 1394 - 18:29

العالم - شیخ الازهر با تاکید بر اینکه وحدت امت اسلامی جایگزین ندارد و باید طرحهای نابودی منطقه به شکست کشانیده شود، گفت: تنها اسراییل است که از درگیریهای مذهبی در منطقه سود می برد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، الطیب امروز(دوشنبه) در گفت وگو با شبکه "اسکای نیوزعربی" با بیان اینکه شورای حکمای مسلمان برای خاموش کردن آتش جنگهای طائفی در جوامع اسلامی تاسیس شده است، تاکید کرد که تروریسم از زیر ردای جنگهای طائفی مذهبی ظهورمی کند.

وی تاکید کرد: شورای حکمای مسلمان برای خاموش کردن آتش فتنه طایفه ای در جوامع اسلامی تشکیل شده و با اعزام "کاروان های صلح" به یمن، سوریه و عراق قصد دارد، میان علمای طرف های درگیر آشتی برقرار کند.

الطیب تصریح کرد: تروریسم به خاطر استفاده ابزاری از دین برای اهداف سیاسی گسترش یافته، اما در عین حال الازهر آراء دیگران و اختلافات را در چارچوب صحیح دین می پذیرد و به دنبال از سرگیری " گفتمان دینی" است.   

وی با اشاره به نحوه ایجاد تروریسم درکشورهای اسلامی گفت: سران تروریسم نه از الازهر بلکه از دانشگاه های مدنی خارج شده اند.

دانشگاه الازهر که در بین سال‌های ۹۷۰ تا ۹۷۲ به عنوان یک مدرسه در شهر قاهره مصر پایه‌گذاری شد، مرکز اصلی ادبیات عربی و علوم اسلامی سنی در جهان است.

بهمن ماه امسال گزارشی درباره سرمایه گذاری هنگفت عربستان سعودی برای تاسیس نزدیک به  24 هزار مدرسه مذهبی در پاکستان در رسانه های جهان منتشرشد. از این مدارس به عنوان مراکزی برای گسترش افکار وهابیت و سلفی گری و تربیت تروریست یاد می شود.

206-210-9

پربیننده ترین خبرها