ورود نظامیان آمریکایی به خاک عراق

ورود نظامیان آمریکایی به خاک عراق
دوشنبه 2 فروردين 1395 - 22:50

ائتلاف بین المللی ضد داعش، اعلام کرد نیروهای یگان 26 نیروی زمینی آمریکا، وارد خاک عراق شدند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، ائتلاف بین المللی ، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای یگان 26 نیروی زمینی آمریکا، به خاک عراق رسیدند.

به نوشتۀ وبگاه شبکه السومریه، ائتلاف بین المللی، مدعی شد نیروی مأموریت های مشترک – عملیات عزم سخت – شماری از نیروهای یگان 26 را به منظور پشتیبانی میدانی از نیروهای امنیتی عراق و نیروهای ائتلاف، به عراق اعزام کرد.

در این بیانیه آمده است: این نیروها و همچنین تفنگداران نیروی دریایی آمریکا که در حال حاضر در عراق حضور دارند، در چارچوب عملیات ضد داعش فعالیت می کنند.

ائتلاف بین المللی خاطر نشان کرد که یگان 26 نیروی زمینی آمریکا، در چارچوب فعالیت های ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، به تامین امنیت خواهد پرداخت که خلیج فارس، دریای سرخ، دریای عرب و بخشی از اقیانوس هند را شامل می شود.

ائتلاف ضد داعش همچنین ادعا کرده است که ورود این نیروها به خاک عراق، با مشورت دولت عراق صورت گرفته است.

ارتش آمریکا روز یکشنبه (1 فروردین 95) از حضور گروهی از تفنگداران دریایی ارتش این کشور در عراق خبر داد و مدعی شد که مأموریت این نیروها پشتیبانی از ائتلاف ضد داعش است، و همچنین گروه دیگری از تفنگداران برای تقویت و پشتیبانی از آن نیروها به عراق اعزام خواهند شد.
"استیو وارن" سخنگوی ائتلاف آمریکا در دسامبر 2015 از رسیدن نیروهای ویژه آمریکایی به عراق برای انجام چندین مأموریت سری خبر داده و مدعی شده بود که مأموریتهای آنها با هماهنگی بغداد اجرا خواهد شد.
ادعای آمریکا در خصوص تشکیل ائتلاف مبارزه با داعش درحالی است که این گروه تروریستی ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ "ابوبکر بغدادی" سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.

205-8

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها