سید حسن نصرالله:

فهرست کل تأسیسات و کلاهکهای اتمی اسرائیل را داریم

فهرست کل تأسیسات و کلاهکهای اتمی اسرائیل را داریم
سه شنبه 3 فروردين 1395 - 07:10

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد، مقاومت فهرست کاملی از تأسیسات اتمی و انبارهای کلاهکهای هسته ای اسرائیل را در اختیار دارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "سید حسن نصرالله" بامداد سه شنبه گفت: رژیم اسرائیل می داند که هزینه جنگ بسیار گران تمام خواهد شد.
سید حسن نصرالله در مصاحبه با شبکه لبنانی المیادین اظهار داشت: هرگونه حمله اسرائیل علیه لبنان ماجراجویانه و پرهزینه و نتایج آن نامشخص خواهد بود.
وی افزود: مقاومت حق دارد برای مقابله با دشمن صهیونیستی، هر هدفی در فلسطین اشغالی از جمله تأسیسات اتمی را بزند.
سید حسن نصرالله گفت: مقاومت فهرست کاملی از اهداف را در فلسطین اشغالی در اختیار دارد، که از جمله آنها تأسیسات اتمی، انبارهای کلاهکهای هسته‌ای و مراکز تحقیقاتی بیولوژیکی است.

* اسرائیل بدون اجازه آمریکا حمله نمی‌کند
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اسرائیل بدون موافقت آمریکا وارد جنگ نمی‌شود، و تجارب گذشته نشان می دهد که جنگ ژوئیه به درخواست دولت جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا به هدف تغییر خاورمیانه صورت گرفت.
وی ادامه داد: بعید است که دولت اوباما اجازه جنگ دهد زیرا این دولت رو به پایان است.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: بعضی از اعراب برای اسرائیل و برخی سازمانها و جاسوسها کار می کنند، و این سازمانها مشخص و شناخته شده هستند.
* موشکهای مقاومت به هر نقطه‌ای از فلسطین اشغالی می رسند
سید حسن نصرالله تأکید کرد: اسرائیلی‌ها می دانند که مقاومت موشکهای فعالی در اختیار دارد که می‌توانند به هر نقطه از فلسطین اشغالی برسند.
* ما ضعیف نیستیم
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما از جنگی سخن می‌گوییم که هدف از آن دافع از سرزمین، ملت و هموطنانمان است. بنابراین وقتی اسرائیلی‌ها می‌گویند که می‌خواهند زیرساختها را هدف قرار دهند و لبنان را به 300 سال قبل بازگردانند، ما تأکید می‌کنیم که ضعیف نیستیم.
* مشکل فقط انبارهای آمونیاک نیست
دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: مشکل فقط مخازن و انبارهای آمونیاک حیفا نیست، در آنجا کارخانه هایی نیز وجود دارد.
وی افزود: به نظر می‌آید که اسرائیل از کشورها و یا دولتهای عربی تضمین‌هایی دریافت کرده و یا به نظامهای عربی حسن ظن دارد و مطمئن است که آنان اسرائیل را با موشکهای واقعی هدف قرار نمی‌دهند، به همین دلیل کارخانه‌های پتروشیمی، مراکز بیولوژیکی، تأسیسات اتمی، انبارهای مواد باقیمانده هسته‌ای و کلاهک‌های اتمی را داخل و یا کنار شهرها ساخته است. بعضی از این تأسیسات نیز به شهرها چسبیده است.
سید حسن نصرالله گفت: اگر اسرائیل زیرساختهای ما را ویران کند، اینها هدف قرار می گیرند، ما حق داریم برای مقابله با دشمن هر هدفی را بزنیم.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: فرض کنیم که ما این اهداف را بزنیم، رژیم صهیونیستی به کجا خواهد رفت.. وقتی این مراکز داخل شهرها هستند و ما حق داریم که شهرها را هدف قرار دهیم، اسرائیلی‌ها حساب کار خود را می کنند.

* می‌توانیم هر هدفی را داخل فلسطین بزنیم
سید حسن نصرالله هشدار داد: در صورت آغاز هر جنگی علیه لبنان، بدون سقف زمانی و خطوط قرمز وارد آن می شویم.
دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مقاومت از سوی اسرائیل و برخی اعراب هدف قرار گرفته، اظهار داشت: با توکل به خدا با جدیت کار می‌کنیم، ولی جنگ را بعید می‌دانیم .. البته ما می‌توانیم هر هدفی را داخل فلسطین اشغالی بزنیم.
* تضمین برخی دولتهای عربی به اسرائیل
سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مراکز تحقیقاتی بیولوژیکی خود را داخل شهرها ساخته است، اظهار داشت: دولتهای عربی موشکهای دقیقی را در اختیار دارند، بنابراین چگونه است که اسرائیل این تأسیسات و کارخانه ها و مراکز را داخل شهرها ساخته است؟ این موضوع را فقط می توان اینگونه تفسیر کرد که بعضی دولتهای عربی تضمین هایی را به اسرائیل داده‌اند.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در جنگهای ژوئیه و غزه، بعضی مسؤولان دولتهای عربی درخواست کردند که جنگ متوقف نشود، و اسرائیل نیز از تمایلات بعضی دولتهای عربی آگاه است.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: مقاومت سلاحی برای مقابله با تجاوزات اسرائیل است.

* چرا به ارتش لبنان سلاح ضد پهپاد نمی‌دهند
سید حسن نصرالله با اشاره به ادامه پرواز هواپیماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز لبنان، گفت: درخواست می‌کنم که سلاح ضد هواپیماهای جاسوسی در اختیار ارتش لبنان قرار دهند ... ولی این موضوع ممنوع است.
وی تأکید کرد: پرواز این هواپیماها، از جمله اقدامات رژیم اسرائیل برای آماده شدن جهت تجاوزگری است.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: نفوذ اسرائیل به اینترنت لبنان بسیار خطرناک است و این رژیم به صورت شبانه روزی در حال تعرض به حریم هوایی لبنان است و انجام این پروازهای جاسوسی خطرناکتر از نفوذ به اینترنت می‌باشد.

سید حسن نصرالله گفت: بعضی انتقاد می‌کنند که حزب الله خود را به سوریه مشغول کرده است، ولی ما تیمی را داریم که فقط روی موضوع اسرائیل کار می کند.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: معادله ما آشکار است، هرگونه تجاوز به لبنان با پاسخ مناسبی مواجه خواهد شد. هیچ کدام از ما تضمین نمی دهیم و به دنبال تبادل پیام با دشمن نیستیم و اهمیتی به پاسخ دادن (به این رژیم) نمی دهیم. ما به دشمن تضمین‌های امنیتی نمی‌دهیم، بلکه به آن می‌گوییم تجاوزگری نکند.
* موضوع خروج نیروهای روسیه از سوریه
دبیرکل حزب الله لبنان درباره تصمیم روسیه برای خارج کردن بخشی از نیروهای خود از سوریه گفت: برخی در دنیا تصمیم روسیه برای ورود به سوریه را تصمیمی غافلگیر کننده توصیف کردند، ولی این امر با مسؤولان سوریه و ایران بررسی شده و ما از این گفتگوها اطلاع داشتیم. وقتی پوتین تصمیم گرفت وارد سوریه شود این موضوع برای ایران یا سوریه غافلگیر کننده نبود، زیرا در عالیترین سطوح بررسی شده بود.
وی افزود: روسیه بخش بزرگی از نیروهای خود را از سوریه خارج کرد. روسیه برای باز ستاندن مناطق و تغییر معادله و همراهی با ارتش سوریه و همپیمانانش نیروهای خود را وارد سوریه کرد، ولی هنگامی که ترکیه هواپیمای روس را سرنگون کرد، روسیه تهدید کرد که دیگر هیچ هواپیمای ترکیه ای حریم هوایی سوریه را نقض نکند، و ممکن بود که برخوردی بین ترکیه و روسیه صورت بگیرد. این امر باعث شد که روسیه برخلاف تصمیم‌های قبلی نیروهایی را به سوریه بفرستد. با مقید شدن ترکیه به ضوابط موضوع حل شد و اکنون دیگر نیازی به باقی ماندن آن نیروها نبود.
سید حسن نصرالله اظهار داشت: گفتگوها بین عراق، روسیه و ایران در سطح فرماندهان ارشد، وزارت امورخارجه و مسؤولان صورت گرفت و درنتیجه آن اتاق عملیاتی با حضور نمایندگانی از عراق، روسیه، ایران و سوریه در بغداد تشکیل شد.
سید حسن نصرالله افزود: تماس مستقیمی با روسیه داریم، ولی با این کشور وارد مذاکرات راهبردی نظامی سیاسی نمی‌شویم، و نقش ما در حد معاونت و همکاری است و بیشتر از آن هم ادعا نداریم.
* هدف اصلی آمریکا در سوریه
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آمریکا به دنبال راهکاری سیاسی است که به نفع اهداف خود و همپیمانانش باشد، هدف آمریکا تغییر نظام سوریه و سیطره بر این کشور و تبدیل آن به یک نظام سرسپرده است.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: ایران و سوریه به دنبال راهکاری سیاسی هستند، ولی طرف مقابل به شدت با این امر مخالف است.
وی افزود: آمریکا اطمینان یافته است که از راه های نظامی نمی توان به راه حلی در سوریه رسید، و تنها جایگزین آن داعش و النصره است.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: راه حل سیاسی نباید از خارج به سوریه دیکته شود، و این موضوع باید برعهده خود سوری ها گذاشته شود.
* عربستان مخالف فرایند سیاسی سوریه است
سید حسن نصرالله با بیان اینکه ترکیه می‌تواند واقع گرایی بیشتری در مقایسه با عربستان سعودی در خصوص شرط رفتن اسد داشته باشد، گفت: عربستان سعودی مانع هر پیشرفتی در راهکارهای سیاسی در سوریه است، و با بالا بردن سطح شروط در حال پیچیده‌تر کردن مسائل است‌، و نمی‌خواهد فرایندی سیاسی در سوریه صورت بگیرد.

* عربستان از سال 2005 به دنبال نابودی مقاومت بود
سید حسن نصرالله با اشاره به اقدام عربستان در اتحادیه عرب و شورای همکاری برای تروریستی خواندن مقاومت لبنان گفت: عربستان برای این پروژه خود پولهای بسیاری صرف کرد، این کشور از سال 2005 و همچنین جنگ سال 2006 به دنبال نابود کردن مقاومت بود و تلاش می کرد آن جنگ ادامه یابد تا به هدفش برسد.
وی افزود: عراق نمی توانست در قبال تصمیم شورای همکاری تعارف کند، زیرا خودش نیز هدف قرار گرفته بود. تصمیم شورای همکاری برای تروریستی دانستن حزب الله در درجه نخست یک تصمیم سعودی بود و بقیه باید موافقت می کردند. عربستان سعودی پول و رسانه و فتوا یا همان تکفیر دینی و تکفیری ها را در دست دارد، و به وسیله آنها مخالفان خود را تهدید می‌کند.
* هزینه 200 میلیارد دلاری عربستان، برای نابود کردن ایران
سید حسن نصرالله اظهار داشت: پروژه عربستان در سوریه، عراق و یمن شکست خورد؛ این کشور در دوران جنگ صدام علیه ایران 200 میلیارد دلار هزینه کرد تا ایران را نابود کند.
* عربستان تلاش می‌کند توافق هسته‌ای اجرا نشود
وی خاطرنشان کرد: خصومت سعودی علیه ایران ارتباطی به تشیع ندارد، و عربستان قبلا هم علیه ایران وارد جنگ شده و عراق ابزار بود. همه دنیا می داند که عربستان سعودی تلاش کرد مانع توافق هسته‌ای شود و این کشور تلاش خواهد کرد که این توافق اجرایی نشود.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه نظام سعودی حتی تحمل یک انتقاد را ندارد، گفت: جرم شیخ نمر چه بود، وی فقط از آل سعود انتقاد می کرد .. نظام سعودی تحمل مخالفت و انتقاد و سخن حق را ندارد، بنابراین برای ساکت کردن حزب الله به راه های مختلفی از جمله تحت فشار قرار دادن لبنانی‌ها‌ روی آورد، و ما را در فهرست تروریستی قرار داد.
دبیرکل حزب الله لبنان درباره اوضاع بحرین اظهار داشت: همه آنچه که درخصوص تسلیح برخی افراد در بحرین از سوی حزب الله مطرح شده دروغ است، ما هیچ سلاحی به بحرین نفرستاده و هیچ کسی را آموزش نداده ایم .. ما اگر چنین کاری را در بحرین می کردیم اوضاع اکنون متفاوت بود. 
سید حسن نصرالله این اتهامات را دروغ و ظالمانه توصیف کرد و گفت: ما همواره ملت بحرین را به فعالیتهای مسالمت آمیز و پیروی از علما دعوت کرده ایم.
* از سوریه خارج نشده‌ایم
دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد: همه گفته‌ها درخصوص خروج ما از سوریه نادرست است. حضور ما در سوریه هدفمند است و ما در تلاشیم از سقوط سوریه به دست داعش و النصره جلوگیری شود.

پربیننده ترین خبرها