الحوثی: آل سعود به سوی امت اسلام بازگردد

الحوثی: آل سعود به سوی امت اسلام بازگردد
جمعه 6 فروردين 1395 - 21:09

عبدالملک بدرالدین حوثی رهبر جنبش انصار الله یمن در سالروز آغاز تجاوز دژخیمانۀ ائتلاف عربی به سرکردگی رژیم عربستان به یمن، سخنان مهمی ایراد کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، الحوثی در ابتدای سخنان خود تاکید کرد: در حالی که مردم مظلوم یمن در مشکلات داخلیِ ناشی از دخالت قدرت های خارجی غرق بودند، تجاوز دشمن خارجی هم آغاز شد.

 رهبر انصار الله یمن در سخنان خود که به طور زنده از شبکه خبری العالم پخش شد، گفت: بزرگترین جنایتکاران جهان این تجاوز را طراحی کردند تا به رهبری و مشارکت آمریکا صورت گیرد. آمریکا در راس این تجاوز قرار دارد و اسراییل هم شریک است که در زمینه تامین هزینه و جذب نیرو در منطقه به رژیم سعودی متکی است.

آمریکا و اسرائیل؛ پیشتازان تجاوز به یمن

به گفته الحوثی، قوی ترین کشورهای تجاوزگر جهان و در راس آنها آمریکا به نابودی یمن و کشتار ملت عرب و مسلمان یمن کمر بستند. هدف آمریکا و اسراییل از این تجاوز، ویرانی یمن و ایجادهرج و مرج و منازعات داخلی است. رژیم سعودی هم با این تجاوز می خواست دارای نقش منطقه ای باشد که البته به عنوان جنایتکار در جهان معرفی شد.

رهبر انصار الله با اشاره به حمایت برخی گروه های مقاومت از ملت یمن افزود: برخی از مواضع شجاعانه و پرطنین در همبستگی با ملت یمن اتخاذ شد، از جمله حزب الله لبنان به رهبری سید حسن نصرالله که بدون تغییر مواضع در کنار ملت ملت یمن ایستاد.

ملت یمن جانانه ایستاد

الحوثی با تأکید بر ثبات و پایداری مردم یمن در برابر دشمن متجاوز گفت: یمن، قبل از تجاوز باثبات و آرام نبود، اما ملت یمن با ثبات و پایداری در برابر تجاوز ایستاد. وفاداران ارتش و کمیته های مردمی اقدام به فداکاری نمودند و علما و قبایل وفادار مواضع خود علیه تجاوز را حفظ کردند. همچنین توانمندی موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن نقش مهم در دفع تجاوز داشت و به دشمنان زیان های بزرگی وارد ساخت.

رهبر انصار الله افزود: متجاوزان مدعی شدند که می خواهند به ملت یمن کمک کنند و این کمک، همان قتل و کشتار ملت یمن بود. اکنون یک سال پس از این تجاوز خسارت های عظیمی به کشورمان در تمام سطوح وارد شده است. این تجاوز مشکلات داخلی زیادی ایجاد کرد و متجاوزان برای تجزیه بافت اجتماعی یمن تلاش کردند. این جنگ برای امت اسلام هم زیان داشت و با تشدید اختلافات میان امت، نفوذ اسراییل را تقویت کرد.

حمله به حزب الله، خدمت دیگری به اسرائیل

الحوثی ادامه داد: دشمنان ما با هدف قرار دادن جبهه مقاومت و در راس آن حزب الله خدمت دیگری به رژیم اسراییل کرد، اما هر چه تجاوز استمرار یابد، راه ما ثبات و ایستادگی در برابر آن است و آزادیخواهان این کشور از همه اقشار، عزمشان برای ایستادگی در برابر این تجاوز جرم تر شده است و تحرک جدی از سوی آزادیخواهان در صحنه نبرد، تلفات زیادی را به نیروهای دشمن متجاوز، از جمله فرماندهان آنان وارد ساخت و در اینجا اعلام می کنم که بسیاری از فرماندهان رژیم سعود، امارات و بلک واتر تاکنون کشته شده اند.

رهبر جنبش انصار الله تصریح کرد: ملت یمن ایمان دارد که ثابت قدم و شکست‌ناپذیر است و به ظلم تن نمی دهد. مظلومیت ملت یمن در جهان بی نظیر است، اما ملت یمن طوری با ایمان تربیت شده که به ستم تن ندهد.  ما بر حقیم و این باعث افزایش ثبات ما می شود.

 آل سعود به سوی امت اسلام بازگردد
الحوثی ادامه داد: دشمن متجاوز توانست برخی از اشخاص مزدور را جذب کند تا علیه ملت یمن بایستند. اکنون به متجاوزین سعودی یک سال پس از آغاز جنایاتشان می گوییم که همکاری با آمریکایی ها و اسراییلی ها کافی است. به رژیم سعودی می گوییم: به آغوش اسلامی و عربی بازگرد، چون آمریکاییان و اسراییلی ها در آنچه انجام می دهی خیری برایت نمی خواهند. به رژیم آل سعود می گوییم که دست از این کار بیهوده بردار، زیرا هر چه تجاوز استمرا یابد تبعات منفی آن برای سعودی‌ها بیشتر خواهد بود.

الحوثی در پایان تاکید کرد: ملت یمن پیام آور صلح و دوستی برای تمام کشورهای عربی و کل جهان است و ما با تمام قوا در میدان نبرد برای توقف تجاوز علیه ملت خود تلاش می کنیم و در صحنه سیاسی هم در برابر متجاوزین ایستادیم. ما جلودار ملت یمن در فداکاری و وفاداری هستیم و امیدواریم تلاش‌ها برای توقف این تجاوز با موفقیت همراه شود چون به مصلحت ملت است.

7- 206

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها