اوباما: تخریب چهره مسلمانان به نفع "افراط گرایان" است

اوباما: تخریب چهره مسلمانان به نفع
شنبه 7 فروردين 1395 - 18:32

العالم ـ رییس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه تخریب چهره مسلمانان به نفع افراطگرایانی است که می خواهند ما را به جان هم بیندازند، به طور ضمنی پیشنهادهای نامزدهای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، باراک اوباما در سخنرانی هفتگی خود پس از حملات روزسه شنبه دربروکسل که 31 کشته و حدود 300 مجروح برجای گذاشت و داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، گفت: مسلمانان آمریکا مهمترین شرکا در مبارزه با داعش هستند.

به نوشته القدس العربی، وی کشته شدن دو امریکایی را در حملات مزبور که دستکم به زخمی شدن 14 آمریکایی انجامید، تسلیت گفت و افزود: باید با هرگونه اقدام برای تخریب چهره مسلمانان آمریکا مخالفت کنیم.

اوباما ادعا کرد که این اقدام ها با ماهیت، ارزشها و تاریخ آمریکا به عنوان امتی که مبتنی بر تفکر آزادی دینی است، منافات دارد. همچنین این امر نتایج معکوسی به دنبال خواهد داشت و این بازی تروریست هاست که می خواهند ما را علیه یکدیگر تحریک کنند و نیز کسانی که می خواهند با این امر، افراد بیشتری را به سمت رویکردشان که مبتنی بر نفرت پراکنی است، جلب کنند.

دونالد ترامپ و تدکروز دونامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ایده گشت زنی پلیس در مناطق مسلمان نشین موافق هستند.

ترامپ همچنین خواهان منع ورود مسلمانان به آمریکا است.

210-9

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها