قدردانی یونسکو از ارتش سوریه به دلیل آزادی تدمر

قدردانی یونسکو از ارتش سوریه به دلیل آزادی تدمر
يکشنبه 8 فروردين 1395 - 13:53

مدیر کل سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) از ارتش سوریه بخاطر پاکسازی شهر باستانی تدمر از وجود تروریستهای داعش که بخشهای عمده ای آثار باستانی این شهر را ویران کرده اند، قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ایرینا بوکووا" با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد، یک سال است که غارت و تخریب شهر باستانی تدمر تبدیل به سمبل پاکسازی فرهنگی در خاورمیانه شده است.
یگانهای ارتش و نیروهای مسلح سوریه با همکاری گروههای مقاومت مردمی پیشروی چشمگیری در آزادسازی شهر تدمر داشته اند به طوری که امروز (یک شنبه) شهر التمثیل، ارتفاعات قصور، فرودگاه و هتل دیدیمان و میدان الزراعه را در ورودی جنوب غرب شهر پس از نابودی آخرین کانون تجمع داعش در این منطقه، آزاد کردند.
از ماه مه 2015 عناصر داعش به محاصره اهالی و غارت و تخریب آثار باستانی این شهر که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، مبادرت کردند. این گروه تروریستی معبد بعل شمین و معبد بعل و طاق پیروزی و برجهای آن را نابود کرده است.
در حالی که نیروهای ارتش سوریه با استفاده از پوشش هوایی جنگنده های روسیه به سمت این شهر باستانی پیشروی می کرد، آمریکا از عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی این شهر از چنگال داعش ابراز نارضایتی و ناخشنودی می کرد.

208 ـ 211-8

 

پربیننده ترین خبرها