درخواست برای اخراج سفیر سعودی از عراق

درخواست برای اخراج سفیر سعودی از عراق
يکشنبه 8 فروردين 1395 - 16:11

نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، با متهم کردن سفیر سعودی به عبور از خطوط قرمز، اخراج او را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم "فردوس العوادی" روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ثامر السبهان این‌بار نیز با تلاش برای استفاده از موضوع شهر فلوجه جهت برانگیختن فتنه‌های طایفه‌ای در داخل عراق، از خطوط قرمز عبور کرد.
سایت شبکه سومریه به نقل از العوادی افزود: السبهان مانند یک دیپلمات و نماینده یک کشور در عراق رفتار نمی‌کند، بلکه اقدامات او مانند یک عنصر اطلاعاتی و نماینده یک طایفۀ خاص است.
وی خاطرنشان کرد: اندوه السبهان برای فلوجه، اشک تمساحی است که برای قربانیان این شهر ریخته می شود، زیرا همه حوادث فلوجه و دیگر شهرهای عراق به دلیل اقدامات نظام آل سعود است که السبهان نماینده آن در بغداد می باشد.
این نماینده عراقی در ادامه تأکید کرد: این موضوع به دلیل اسناد و مدارکی که در دست عراق قرار دارد، اکنون دیگر فراتر از اتهام است و همه این اسناد حمایت عربستان سعودی از داعش و تشویق این گروه به قتل شهروندان عراقی در مناطق تحت اشغال این گروه را ثابت می‌کند.
العوادی افزود: السبهان قصد دارد در عراق فتنه انگیزی کند، زیرا اظهارات او در پاسخ به یک سؤال مطبوعاتی نبود، بلکه این اظهارات از صفحه او در یکی از شبکه های اجتماعی مطرح شده است.
العوادی از دولت عراق خواست السبهان را از این کشور اخراج کند و مانع از ورود دوباره او به عراق شود و او را در فهرست افراد نامطلوب قرار دهد.
این نماینده عراقی تأکید کرد که اظهارات مستمر السبهان و دخالتهایش در امور داخلی عراق به دلیل آن است که وی احساس می کند با هیچ مانعی از سوی دولت و یا وزارت امورخارجه مواجه نیست.
ثامر السبهان دیروز (شنبه) در صفحه تویتر خود نوشت: "حوادث فلوجه و دیگر مناطق نتیجه طبیعی اقدامات کسانی است که به دنبال منافع شخصی و تفرقه و درگیری و تلاش برای به حاشیه راندن دیگری هستند."
سفیر عربستان در عراق گفت: برای نجات (این کشور) تنها راه حل، تغییر از داخل است."

پربیننده ترین خبرها