العبادی 15 وزیر کابینه عراق را تغییر می دهد

العبادی 15 وزیر کابینه عراق را تغییر می دهد
يکشنبه 8 فروردين 1395 - 17:26

عضو ارشد "اتحادیه نیروهای ملی" عراق فاش کرد که حیدر العبادی نخست وزیر این کشور 15 وزیر کابینه خود را تغییر می دهد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، عبدالعظیم العجمان روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه عراقی "سومریه نیوز" گفت: طبق اخبار رسیده از نشست های العبادی با مقامات کشوری، در اولین مرحلۀ تغییرات کلی 15 وزیر با افراد جدید جایگزین خواهند شد.
وی افزود: تغییر جزئی اولیه شامل سه تن از وزرای عضو "اتحادیه نیروهای ملی" می شود که وزرای آموزش و پرورش، کشاورزی و انرژی هستند.
العجمان در ادامه خاطرنشان کرد، دو تن دیگر از وزرای عضو این اتحادیه که وزرای دفاع و برنامه ریزی هستند در مرحله اول تغییر نخواهند کرد که علت آن وجود درگیری های آزادسازی موصل است. وزیر برنامه ریزی هم روابط خوبی با نخست وزیر دارد و دست راست او در کابینه به شمار می آید و عملکرد خوبی هم داشته است.
فلاح حسن زیدان وزیر کشاورزی دیروز، شنبه، استعفای خود را به سلیم الجبوری رئیس پارلمان و اعضای هیات سیاسی اتحادیه نیروهای ملی تقدیم کرد تا دومین وزیر از این اتحادیه باشد که بعد از سلمان الجمیلی وزیر برنامه ریزی از سمت خود استعفا می دهد.

حیدر العبادی پیشتر اعلام کرده بود که دولت مجموعه تدابیری را برای پیگیری مفسدان و بازداشت آنها اتخاذ کرده و حمایت‎های لازم از دستگاه قضایی و دستگاه نظارتی برای استقلال و ارائه نظر قاطع را انجام داده است و تغییرات کابینه به زودی صورت خواهد گرفت. نخست وزیر عراق گفته بود که اسامی وزاری شایسته تصدی پست‌های وزارتی اعلام خواهد شد.

202 ـ 211

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها