بدر: سفیر عربستان درحال فتنه انگیزی است

بدر: سفیر عربستان درحال فتنه انگیزی است
يکشنبه 8 فروردين 1395 - 17:56

رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق دلیل حضور سفیر سعودی در این کشور را فتنه انگیزی دانست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "قاسم الاعرجی" روز یکشنبه اعلام کرد: وجود سفیر سعودی در بغداد برای فتنه انگیزی در عراق است و نه نمایندگی دیپلماتیک.
سایت شبکه سومریه نیوز به نقل از الاعرجی نوشت: دخالت ثامر السبهان (سفیر سعودی در بغداد) در حوادث فلوجه، جانبداری طایفه‌ای، و اقدامی به دور از دیپلماسی و واقعیت است.
الاعرجی از دولت عراق خواست، مانع ادامه این رفتارهای سفیر سعودی شود، زیرا وی در حال دفاع از تروریسم است و مطالبی غیر واقعی بیان می‌کند.
الاعرجی خاطرنشان کرد، ارجحیت دادن منافع عالی کشور بسیار مهم است و باید با هر اقدامی که به ضرر عراق است مانند گشودن سفارت سعودی، مخالفت کرد.
امروز همچنین "فردوس العوادی" نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، با متهم کردن سفیر سعودی به عبور از خطوط قرمز، اخراج او را خواستار شد.
العوادی افزود: السبهان قصد دارد در عراق فتنه انگیزی کند، زیرا اظهارات او در پاسخ به یک سؤال مطبوعاتی نبود، بلکه این اظهارات از صفحه او در یکی از شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است.
ثامر السبهان دیروز (شنبه) در صفحه تویتر خود نوشت: "حوادث فلوجه و دیگر مناطق نتیجه طبیعی اقدامات کسانی است که به دنبال منافع شخصی و تفرقه و درگیری و تلاش برای به حاشیه راندن دیگری هستند."
سفیر عربستان در عراق گفت: برای نجات (این کشور) تنها راه حل، تغییر از داخل است."

پربیننده ترین خبرها