پیام شیخ سلمان درپی درگذشت روحانی بارز بحرینی

پیام شیخ سلمان درپی درگذشت روحانی بارز بحرینی
يکشنبه 15 فروردين 1395 - 11:06

دبیر جمعیت وفاق بحرین در پیامی درگذشت "جواد الوداعی" از روحانیون بازر این کشور را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شیخ علی سلمان در پیام خود از زندان مرکزی "جو" در شهر منامه در توصیف جواد الوداعی روحانی بارز این کشور گفت: الوداعی نه فقط یک الگوی پیشگام در بحرین بلکه در جهان اسلام بود.

وی افزود: از دست دادن الوداعی بسیار سنگین است زیرا وی از مواضع مستحکم و درخشان برخوردار بود و درسایه ثبات قدمی، صداقت و مهربانی پدرانه اش در یاد و خاطره مردم بحرین باقی خواهد ماند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه نظام آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری نظام حاکم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. بحرین در سرکوب مردم همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به نظام بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

نظام بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراض ها شمار زیادی از رهبران مخالف از جمله شیخ علی سلمان را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدام ها، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند. 

217-6-8

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها