انصارالله مذاکره با ریاض را تکذیب کرد

انصارالله مذاکره با ریاض را تکذیب کرد
سه شنبه 17 فروردين 1395 - 10:59

عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن در واکنش به ادعاهای مقامات عربستان، حضور هرگونه هیئتی از این گروه در شهر ریاض برای مذاکره با مسئولان سعودی درخصوص توقف جنگ یمن را تکذیب کرد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، محمد البخیتی در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: اگر برخی کشورها صبح بیدار شدند و فهمیدند که در جرگه ائتلاف سعودی قرار گرفته اند؛ بدون اینکه اساسا از آن آگاهی داشته باشند و با آنها رایزنی در این زمینه صورت گرفته باشد، پس عجیب نیست که ما نیز صبح از خواب برخیزیم و چنین خبری (حضور هیئت انصار الله در ریاض) را بشنویم.
وی افزود: اقدام عبدربه منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن) در برکنار کردن خالد البحاح (نخست وزیر دولت دست نشانده منصور هادی) بر مشکلات دولت هادی خواهد افزود زیرا علی محسن الاحمر جایگزین بحاح از هیچ گونه حمایت و تاییدی خواه در شمال یا از طرف جنبش حراک جنوبی در جنوب یمن برخوردار نیست.
عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی روز دوشنبه مدعی شده بود که یک هیئت از انصار الله در ریاض به سرمی برد و مذاکرات با این هیئت ادامه دارد و پیشرفتی حاصل شده است. این اظهارات همزمان با گفته های محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی مطرح شد که گفته بود جنگ در یمن به پایان خود نزدیک می شود.
6 ـ 211-8

پربیننده ترین خبرها