باران در عراق، ده‌ها اثر تاریخی کشف کرد!

باران در عراق، ده‌ها اثر تاریخی کشف کرد!
پنج‌شنبه 19 فروردين 1395 - 18:58

رییس پلیس حفاظت از آثار باستانی در استان بابل تاکید کرد که بارش باران بر روی تپه ها و مناطق باستانی مختلف سبب شد تا 74 اثر تاریخی باستانی متعلق به دوران بابلی از دل خاک بیرون بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سرتیپ امجد عوادی رییس پلیس آثار باستانی بابِل اظهار داشت: مامورانی از اداره آثار باستانی و امنیت ملی با مشارکت پلیس آثار باستانی وابسته به فرماندهی پلیس بابل، پس از بارش باران بر روی تپه ها و مناطق باستانی، توانستند آثار باستانی متنوعی را کشف و جمع آوری کنند؛ 48 قطعه باستانی از ناحیه الکفل واقع در 20 کیلومتری جنوب حله؛ و نیز 26 اثر باستانی دیگر از المسیب در 30 کیلومتری شمال حله در پی بارش باران کشف شد.

به نوشته السومریه نیوز، وی افزود: "این آثار باستانی که شامل سکه های فلزی و قطعات سفالین است، به دوران بابلی باز می گردد. این قطعات به اداره آثار باستانی در بابل تحویل داده شد که در نهایت به موزه ملی تحویل شود.

یادآور می شود که هزاران اثر باستانی غیر قابل ارزشگذاری، پس از گسترده ترین عملیات غارت آثار باستانی عراق در سال 2003، از موزه ملی بغداد ودیگر اماکن نگهداری آثار باستانی ناپدید شدند.

دولت عراق طی سالهای اخیر توانست با همکاری برخی دولتها، بخشی از آثار سرقت شده شامل صدها اثر باستانی را باز پس گیرد؛ اما در سایۀ نبودِ حمایت امنیتی از بسیاری تپه های باستانی در جنوب عراق، عملیات سرقت و قاچاق همچنان ادامه دارد.

7- 210

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها