سخنان عضو الازهر درباره اشتباهات سادات و مبارک

سخنان عضو الازهر درباره اشتباهات سادات و مبارک
شنبه 21 فروردين 1395 - 22:10

العالم ـ عضو هیات علمای برجسته الازهر مصر گفت که آنچه دردوره مبارک و سادات درباره تفکر سلفی ها در مصر روی داد اکنون درحال تکرار شدن است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، " شیخ احمد کریمه " درگفت و گو با " رای الیوم " با تاکید بر اینکه جریان سلفی در زمان حال و آینده تقویت خواهد شد، گفت اشتباه انور سادات هنگامی بروز کرد که کوشید جریان ناصری و سوسیالیستی را با گروههای اسلامی و در راس آنها اخوان و جهادی ها و تکفیری ها، هدف قرار دهد.

وی با بیان اینکه انور سادات علنا به اشتباه خود اذعان کرد و در نهایت ترور شد، افزود:  نظام مبارک با همان جماعتها بویژه اخوان المسلمین معاملاتی کرد که سبب شد 100 کرسی در پارلمان را اشغال کنند.

استاد شریعت دانشگاه الازهریادآور شد: تفکر سلفی در دوره مبارک فروغی خیره کننده داشت که به ضرر الازهر بود تا جایی که حدود 10 شبکه به سلفی ها اختصاص داشت تا تفکر وهابی را درسرتاسر کشور تبلیغ کنند. آنچه که در دوره مبارک و سادات روی داد اینک دارد تکرار می شود که به تقویت سلفی ها در حال و آینده منجر خواهد شد.

عضو هیات علمای برجسته الازهر درباره خطر افراط گرایی دینی و افراط گرایی سکولار گفت: این امر سبب شد تا جوانان به هر دو کفر بورزند و الحاد خود را اعلام کنند؛ نظام سکولار برحسب درخواست ها، نظامی متنوع است.

این استاد شریعت اسلامی با بیان اینکه تفکر میانه روی که مصری ها به آن شهرت داشته اند اکنون درحال فروپاشی است، تاکید کرد که اوضاع نویدبخش نیست.

شیخ احمد کریمه درپایان گفت که " اسلام خدایی دارد که از آن محافظت می کند".

210-9

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها