محل تولد هیتلر در اتریش مصادره می شود!

محل تولد هیتلر در اتریش مصادره می شود!
يکشنبه 22 فروردين 1395 - 14:56

دولت اتریش درصدد مصادره خانه تولد آدولف هیتلر برای تبدیل نشدن آن به محل گردهمایی نئونازیها و جلوگیری از گسترش افکار نئونازی است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات اتریش این خانه را در سال 1972 از صاحبش اجاره کرده و سالهای طولانی به عنوان مرکزی برای افراد نیازمند ویژه استفاده می کردند اما این خانه پس از اختلاف حقوقی طولانی دولت و گیرلیندیه بومر صاحب ملک که با بازسازی آن توسط مقامات مخالف بود، تخلیه شد.

کارل هینز گرونباخ سخنگوی وزارت کشور اتریش در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: ما در حال بررسی وضع قانونی هستیم تا مالکیت خانه را تغییر داده و آن در اختیار دولت اتریش قرار می‌دهیم.

وی افزود: ما از چند سال پیش به این نتیجه رسیدیم که تنها راه جلوگیری از تبدیل شدن این خانه به خاستگاه طرفداران نازی مصادره کردن آن است و براساس آن، به مالک این خانه غرامت پرداخت خواهد شد.

ادولف هیتلر آوریل سال 1889 در این خانه در شهر "براوناوام این" در شمال اتریش نزدیک مرز آلمان به دنیا آمد.

هیچ تابلویی بیرون خانه وجود ندارد که آن را از دیگر منازل متمایز کند فقط سنگ کوچکی به چشم می خورد که بر آن نوشته شده " در سالروز مرگ میلیونها نفر دیگر تا ابد هیچ فاشیستی وجود ندارد" اما اثری از نام هیتلر برآن وجود ندارد.

چندین پیشنهاد برای مالکیت این خانه ارائه شده که تقسیم آن به چندین ساختمان، تبدیل آن به مرکز آموزش بزرگسالان یا مرکز مبارزه با نازیسم از جمله آنهاست.

علاوه بر پیشنهاد یک نماینده روس مبنی بر خرید وسپس انفجار خانه، درخواستهایی نیز برای تخریب منزل وجود داشت.

217-6-8

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها