داعش سرنگونی هواپیمای مصری را بر عهده گرفت؟

داعش سرنگونی هواپیمای مصری را بر عهده گرفت؟
جمعه 31 ارديبهشت 1395 - 10:39

برخی پایگاه های خبری مصری و روسی اعلام کردند که گروه تروریستی داعش مسئولیت سرنگونی هواپیمای مصری را که 66 کشته بر جا گذاشته، بر عهده گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، خبرگزاری "اسپوتنیک" روسیه، به نقل از شبکۀ "زفیزدا"ی این کشور، اعلام کرد که «داعش ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت سرنگونی هواپیمای مصری، تهدید کرده است که در خلال مسابقات فوتبال یورو 2016 در فرانسه، حملات مرگبارتری انجام خواهد داد».
با وجود این، پایگاه خبری "عربی 21"، با تکذیب این ادعا نوشت که هیچ کدام از منابع رسمی یا غیر رسمی داعش، تا کنون، مسئولیت سرنگونی این هواپیما را بر عهده نگرفته اند.
پس از اعلام خبر سقوط هواپیمای مصری، گمانه زنی ها دربارۀ علت این حادثه شروع شد که در این میان، احتمال تروریستی بودن این حادثه بیش از دیگر احتمالات مطرح شده است. بر اساس این گمانه زنی، و با توجه به سابقۀ داعش در سرنگونی یک هواپیمای روسی در آسمان مصر، برخی احتمال می دهند که هواپیمای مصری نیز با بمبی که داعش در آن کار گذاشته است، سرنگون شده باشد.
پرواز خطوط هوایی مصر از پاریس به قاهره، با ۶۶ مسافر و خدمه، در ساعات نخست پنجشنبه در دریای مدیترانه سقوط کرد. مصر می گوید احتمال سرنگونی هواپیما در اثر اقدام تروریستی بیش از احتمال سقوط در اثر اشکال فنی است.
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها